18.7.2021., MILOVICE, „O pohár starosty města” verseny 5. éve, 10 és XNUMX km a körpályán

FOTÓGALÉRIA 5km       EREDMÉNYEK 5 km

FOTÓGALÉRIA 10km     EREDMÉNYEK 10 km

Rein2A bajnoki verseny gyalogos részének második fordulóját az NSK Sports Walk Prague (p. Petr és Tomáš Kratochvíl és munkatársai) Milovice polgármesterének égisze alatt egy jól bevált egy kilométeres körön, enyhe szintemelkedéssel rendezte. . A nagyon meleg (30 C fokig terjedő) időjárás kivételével a szükséges higiéniai intézkedések ellenére minden sikerült, így a szervezés, a nyertesek méltó kihirdetése és az eredmények gyors közzététele a www.sportovniservis.cz weboldalon (Mr. Marek Blažek). Egy kis statisztika: valószínűleg itt volt a legtöbb látogatott az összes évben - 106, ebből 61 férfi és 45 nő; Szlovákiából 4 vendég (2 nő és 2 férfi) érkezett, 1 férfi és 1 nő nem regisztrált, 11 férfit és 8 nőt nem szakemberek raktak ki (a klubokért járó pontok miatt). Férfiak 5 és nők 20 klubból indultak 12 km-en, férfiak 10, nők 18 klubból 13 km-en. A zsűrit a tapasztalt František Párys vezette, 5 férfit és 1 nőt kizártak, 1 nő izomsérülés miatt nem fejezte be a versenyt.

A válogatott feladatok (tokiói olimpiai játékok, tallinni junior Európa-bajnokság) miatt hiányzott a cseh gyalogló elit összes tagja (női és férfi), így a győzelemért való küzdelem terét a "második sorozat" kapta meg. Ez a zord időjárással együtt hatással volt az elért időkre; A legértékesebbek a szlovák képviselők, a profi Dominik Černý (97), a nők Hana Burzalová (00) és a junior Terézia Kurucová (05) voltak (ő teljesítette a kenyai junior világbajnokságon való részvételi korlátot).

V verseny a II. Női Liga 5 km (21) Alžběta FRANKLOVÁ, 05, SK Jeseniova (edző V. Molva) a rajttól a célig vezette a tempót, és 26:19 perc alatt legyőzte a kiváló tanítványt, a 23 éves VESELKOVÁ Adélát, a SAK Rumburkot (edző: Dušek M.). az AC Turnov színei; Katka NEDVÍDKOVÁ, 26, AC Rumburk (edző M. Nedvídek) majdnem célba ért, ideje 42:06 perc. Negyedik helyezést ért el egy másik tanuló, PITTNEROVÁ Adéla, 04, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE (edző K. Maternová), szintén az AC Turnov vendége, ötödik több mint egyperces hátránnyal a legjobb veterán Lenka BOROVIČKOVÁ, 73, SK Nové Město nad Metují (29:08 perc) és meglepetésre a hatodikként végzett junior Tereza MRÁZKOVÁ, 04 , Atletika Poruba (edző: Ketner K.), a Havířov Athletics vendége, idő 29:16 perc. Érdemes megemlíteni a diák sikeres debütálását Anety Otradovská, 08, SAK Rumburk (edző: M. Dušek), aki tizedik lett 32:09 perc alatt. A legidősebb a célban Alena SVITÁKOVÁ, 1966, AC Česká Lípa (21:40 perc alatt 57).

ViszontlátásraFérfi 5 km-es második liga (31) A várakozásoknak megfelelően a veterán Martin NEDVÍDEK (75), AC Rumburk (maga edző) és Rostislav KOLÁŘ (87), SK Hranice (edző P. Brandejský) párharca dominált; ezúttal Kolář a harmadik km után eltávolodott az ellenféltől, és a célban 22:35 perccel új személyes rekordot állított fel. Nedvídek 22:52 perc alatt a második helyen végzett, több mint két perces előnnyel (25:06 perc) a harmadik klubtársa, a 76 éves Michal ŠANDERA, az AC Rumburk előtt, aki idén a hosszú futásokra koncentrál. A negyedik helyet 26:18 perc alatt az ígéretes tanítvány, Matěj PITÁK, 07, SK Vrchlabí szerezte meg. SMOLA KONSTRUKCE (edző: K. Maternová) egy tapasztalt alkalmi gyalogos, Martin ŽEŽULKA futó (95), TJ Stodůlky Prague (26:27 perc) és egy nagyon sikeres veterán Josef SMOLA (64), SMOLA CHUZE Prága (26: AC Rumburk) előtt. 54 perc). Albert KUKLA, 28, SK Jeseniova (edző V. Molva) 05 perc alatt ment máshová - 27:37 perc, az ismert veterán Tomáš GÖRNER, 51, Atlétika Klatovy - 27:38 perc, volt junior képviselő, most veterán Marek BLAŽEK, 76, AC Rumburk - 27:50 perc és a korábbi ifjúsági érmes Filip KAŠŤOVSKÝ, 01, Athletics Poruba (edző: K. Ketner), az Athletics Havířov vendége - 27:58 perc. Josef NEJEZCHLEBA (57), sikeres gyalogos edző néhány év után kipróbálta a gyalogos versenyt, és 21:32 perc alatt a 40. helyen végzett. A legidősebb versenyzők: Jan ZAJÍC, Hvězda Pardubice (23. 33:53 perc alatt) és Adrien SEHNAL, SC Radotín (25. 34:22 perc alatt), mindketten 1953-as születésűek.

Női 10 km-es Extraliga és League One (24)  volt a szlovákiai gyalogosok párharca 50 perc alatti idővel, amit felülkerekedtek. A futam utolsó harmadában a tapasztaltabb Hana BURZALOVÁ (00), az AK Olymp Brno vendége megszökött és 49:04 perc alatt nyert; második Terezie KURUCOVÁ, SK ŠOG Nitra (edzője P. Mečiar, aki az olimpiai győztes Tóth Matej első edzője is volt) jelentősen javította személyes rekordját, 49:38 percre. Csehország legjobbja a harmadik helyen végzett a tavalyi junior érmes Michaela BAKLÍKOVÁ, 01, AK ŠKODA Plzeň (edzője Opavában az olimpikon Jiří Malysa) 58:36 perccel; A veterán Jana VILDOVÁ (79), TJ VTŽ Chomutov (edző M. Brůžek) mindössze 58:55 perc alatt, az ötödik junior Lucie KRINVALDOVÁ, 05, AC Mladá Boleslav (edző J. Prückner) több mint egy órát ment (60:23 perc) és a hatodik helyet a sikeres veterán Martina NETOLICKÁ (82), AC Slovan Liberec szerezte meg (62:10 perc). A legidősebb a rajtnál az AC Moravská Slavia Brno vendége, Orel Vyškov vezetőedzője, Anna MÁLKOVÁ, 1963 (13. 68:09 perc alatt). Kicsit érdekesség: a veterán SLABÁKOVÁ Lenka alkartöréssel a hetedik helyen végzett (63:03 perc), a korábbi ifjúsági érmes SIEBELTOVÁ Veronika, a 12 TJ Slezan Frýdek-Místek pedig az első gyaloglórajton 67 év után (edző: J. Nejezchleb), gyalogló pályafutása után 15 m gátfutás specialistája (idén ezüst a cseh bajnokságon!).

ShandyFérfi 10 km-es verseny az extraligáért és az I. ligáért (30) A 97 éves Dominik ČERNÝ, ŠK Dukla Banská Bystrica (edző: M. Škarba), aki idén a tokiói olimpián is indult (20 km hajnali 1:25 körül), páratlanul uralkodott. 42:20 perces idővel javította az idei év legjobb teljesítményét, és megmutatta, hogy állnak a legalább alacsonyabb európai szinten bejutni vágyó versenyzők. Tomáš GDULA (97), Hvězda Pardubice (a bátyjával, olimpikon amatőrként edz), győztes 5 km-en Rostislav KOLÁŘ (87) (próbára tette a tempó állóképességét) és Karel KETNER (90), Atletika Poruba, az SSK Vítkovice háromszoros bajnok vendége. Csehország 20 km-en keresztül, jelenleg főleg edző. Ketner esett ki először, Gdula pedig az utolsó kilométereken függetlenedett (49:10 perc alatt engedett az első nőnek), a fáradt Kolář 300:49 percet ment; negyedik a szlovák junior Filip KRESTIANKO (38), SK BCF Dukla Banská Bystrica (edző: J. Benčík) 05:51 perccel Ketner (03:51 perc) és a veterán Filip HEJKRLÍK, 06, AC Ústí nad Labem (79:51 perc) előtt. . Miloslav LAPKA, 08, České Budějovice korábbi képviselője (hetedik 60:57 percben), nyolcadik 51:21 percben Alexandr MALYSA, 53, VSK University of Brno (edző: J Malysa), kilencedik Vojtěch AMBROŽ, 17, SK Nové Město nad Metují (edző D. Šnajdr) - 97:91 perc és tizedik junior Daniel BALICZ, 53, AC Mladá Boleslav, edző J. Prückner) - 29:02 perc. Tomáš ENDRŠT, 53, USK Praha (edző P. Brandejský) - 51:14 perc - a tavalyi M10-ös veterán világbajnok Miroslav FLIEGL, az 05 PSK Olymp Praha vendége az AC Domažlice-nek (59:42 perc - sérülés miatti hosszú szünet után még nem a megszokott formában). A legidősebb versenyző a rajtnál a 15 éves třebíči veterán, Stanislav Marek volt. A verseny eredményei elérhetők a www.sportovniservis.cz és a www.atletika.cz oldalon.

Marek BlazekA harmadik bajnoki fordulóra 7.8.2021. augusztus 5-én, szombaton kerül sor Brünnben, az AC Moravská Slavia Brno szervezésében, 000 és 10 m-es pályán. A menetrend már megtalálható a ČAS honlapján - www.atletika.cz termovka szekcióban.