A Polizei SV Berlin sportklub a 100 km-es országúti gyaloglás nyílt Berlin-Brandenburg Bajnokságával ünnepelte fennállásának 10. évfordulóját.

Berlin STARTA Polizei SV Berlin sportklub a hétvégén ünnepelte megalapításának 100. évfordulóját, a berlini Britz kerületben található Britzer Garten 10 km-es gyaloglásban rendezett nyílt Berlin-Brandenburg Bajnoksággal.

A rendezvény fő kezdeményezője és szervezője barátunk volt BERND OCKER HÖLTERS. Az, hogy Németországban minden világos szabályok szerint működik és szinte mindenre 100%-ig lehet számítani, és ami megegyezik, az mindig érvényes, és erről minden körülmények között 30 éve minden nap meg vagyok győződve ....... .... A múlt hétvégén láttam először, hogy az emberben 75 évesen (Bernd Ocker Hölters) van ekkora lelkesedés, szorgalom és kemény munka a szakágunkért!

BERND OCKER HÖLTERS: BRAVO BRAVO, BRAVO !!!! 3x kalapot csaptunk!!!

Magára a versenyre is rányomta bélyegét a hatalmas hőség, amely a hétvégén sem kerülte el Berlint. Berlinben 35-37 °C körül alakult a délutáni hőmérséklet. És így trópusi, meleg időben persze nem lehet nagy állóképességi teljesítményt nyújtani, így elsősorban a helyezésről volt szó, és tényleg közel 2 év után nemzetközi szinten kell versenyezni. Hogy sikerült, azt bizonyítja, hogy az M55-ös MESTER kategóriában a Berlin-Brandenburg mesteri cím Prágába utazik a PITCH WALKING jóvoltából!