Írta: MUDr. Petr Brandejský

21 séta 1070 NagyViharos nyitány villámmal és jégesővel és a következő ifjúsági személyes rekordok fesztiváljával! Ez egy olyan verseny leírása, amely lehetővé tette a fiatalok számára, hogy „eladhassák” teljesítményüket egy hosszú járványellenes intézkedés után, amely befolyásolta az edzési és versenyzési lehetőségeket. Köszönet ezért azoknak, akik ezt a rendezvényt tervezték, lehetővé tették és lebonyolították! Összesen 24 14 és 19 év közötti gyalogos (12 + 12) és 8 35 és 81 év közötti veterán (4 + 4) vett részt. A legfiatalabb Eliška Kokořová Frýdek-Místekből és Matěj Piták Vrchlabíból (2007), a legidősebb egykori képviselő pedig Václav Dostalík volt Olmützből (1940). Az előadásokhoz ideálisak voltak a körülmények: 15 fokos hőmérséklet. C, vihar által tisztított levegő ózonnal és páratlanul gyors síkpályával.

A lányok között a szlovák válogatott kedvencei voltak, mindhárman jóval 25 perc alatti idővel; A 06 éves Adéla Veselková távollétében a SAK Rumburk (edző: M. Dušek) a serdülők idei fedett pályás bajnoka mérkőzött meg velük. Ema Klimentová, 05, AK Šternberk (M. Sadil edző), egyébként szintén kiváló futó, tavaly a cseh bajnokságon bronzérmes 1500 m gátfutásban, idén pedig terepfutásban. Az is betelt, és Ema megnyerte az OR-t 24:07 perccel ezelőtt Karin Devaldová, 03 (24:13 perc), Terézií Kurucová, 05 (24:16 perc) a Paulina Avenova, 04 (24:36 perc). Érdemes megemlíteni, hogy Klimentová ideje lényegesen jobb, mint az ő korában elért világelső Eliška Martínková! Második lett a hazai versenyzők párharcában Elizabeth Frankl, 05, SK Jeseniova (edző V. Molva) in OR 25:55 perc; sokkal tapasztaltabb volt Katka Nedvidková, 04, AC Rumburk (edző: M. Nedvídek); ő is OR 26:25 percben. Más helyeken személyi rekordokat rögzítettek Anna Horáková, 05 AC Rumburk (M. Nedvídek edző) 26:57 perc, Lucie Krinwald, 05 AC Mladá Boleslav (edző: J. Prückner) 27:28 perc Eliška Kokořová, 07, TJ Slezan Frýdek-Místek (edző: J. Nejezchleba) 29:23 perc. 30 perc alá is került Michaela Plešáková, 05, TJ Sokol České Budějovice (edző M. Lapka), amikor nem tartotta a tempót (3 km 17:17 perc), és 29:30 perccel lemaradt az olmützi idejétől.

21 séta 1239A fiúk között az U20-as Európa-bajnokság győztesét várták Adam Zaječek, 03, Atlétika Poruba (edző: Ketner K.); az elejétől a végéig vezetésével megerősítette a vezetést és a 21:40 perces (OR) idő a világ negyedik volt a juniorok között ekkor; másnap Poděbradyban időközben 10 km-t előzött a csapat Európa-bajnokságon többek között Jaromír Morávek, 03, SMOLA CHUZE Prága (edző: K. Maternová) idő 21:00 perc. A második és harmadik helyet szlovákiai vendégek szerezték meg Jakub Batovsky, 05 a Michal Duda, 04 OR 22:36 percben. Egy másik csoport szintén egyenlített, 50-en elvesztették a negyediket Robert Hurdálek, 03, SK Nové Město nad Metují (edző: D. Šnajdr) 23:25 perc múlva VAGY a legnagyobb meglepetés előtt Štěpán Krupka, 03, SK Vrchlabi SMOLA KONSTRUKCE (edző K. Maternová), aki 23:26 percet javított jelenlegi OR-ján 3:40 perccel! A szlovák diák is elérte a 23:26 perces időt Lukas Rosenbaum, 07. Izomproblémák miatt esett ki ebből a csoportból Roman Hanyk, 04, AC Turnov (edző D. Šnajdr), a 24:04 perces idő mégis a 7 hónapos VAGY Poděbradyból való letelepedését jelenti. Ígéretes diák Matej Piták, 07, SK Vrchlabi SMOLA KONSTRUKCE (edző K. Maternová) nyolcadik helyezést ért el OR-ban 24:16 perccel; javított OR 58 másodperccel 24:35 percre Balicz Dániel, 02, AC Mladá Boleslav (edző: J. Prückner), tizedik helyen végzett OR-ban 24:39 perc Tomas Endrst, 05, USK Prága (edző P. Brandejský). A növendék a rendelést a premieren egy hosszabb számon zárta Vojtech Novák, 06, TJ Slezan Frýdek-Místek (edző: J. Nejezchleba) - VAGY 27:19 perc Kukla Albert, 05 SK Jeseniova (edző: Korbel T.) - VAGY 28:27 perc.

Nem kevésbé küzdöttek a pályán sem mesterek (veterán kategóriák). Női verseny tapasztalt nyert Lenka Borovičková, 1973, SK Nové Město nad Metují itt: 28:45 perccel ezelőtt Pavla Nedvídková, 1982, AC Rumburk - idő 29:07 perc Lenka Slabáková, 1966, AC Moravská Slavia Brno, 29:36 perc; megérkezett a negyedik Miloslava Reinová, 1968, AC Rumburk idővel 31:23 perc. Férfi verseny elejétől a végéig egy korábbi képviselő, ma már sikeres triatlonista vezette Lukáš Pazdera, 1986, Brünni VSK Egyetem (minőségi idő 23:50 perc). a második hely egy generációval idősebb vezető képviselőé és a Cseh Atlétikai Szövetség és a gyaloglóversenyek főszponzora. Josef Smol, 1964, SMOLA CHUZE Prága (26:43 perc), harmadik a gyaloglóversenyek egy másik régebbi szponzora előtt Ádám Péter, 1950, SK Nové Město nad Metují (32:42 perc) és a negyedik legrégebbi aktív gyalogos, korábbi képviselő  Václav Dostalík, 1940, AK Olomouc (42:35 perc).

A verseny minden szempontból sikeres volt, remélhetőleg minden korosztályból jóval nagyobb számban és kevesebb járványügyi megkötéssel találkoznak majd a gyalogosok június 5-én a bajnoki eseményen a beígért rumburki sétán!                                     MD Petr Brandejský