Mirek Fliegl M65 a madeirai ME Masters-en golden és a hőségben egy 30 km-es séta a 3-as úton: 13:42 óra.

Íme egy hiteles pillantás a harmincas évekre, ahogy Mirek Fliegl látta és érezte őt:

Fliefl fotó 30km MadeiraMinél jobban kipihentem magam a csütörtöki tíz után, annál jobban vártam a szombat 6-át. Azért is, mert az összes regisztrált ellenfél gyengébb teljesítményt nyújtott, és a magam érzése szerint járhattam. 15:13-ös tempóval akartam menni, rendben, versenyezzen azzal, aki jön. Számomra Mirek Luniewski volt a mérce. De ahogy közeledett a verseny, ideges lettem, ami addig fokozódott, amíg el nem indultam. 05:2-kor 2 busznak kellett a dokkhoz mennie. Sashával és Vítekkel mentünk. A busz nem jött, így inkább gyalog mentünk a 30 kilométert. A nap erősen sütött. Egy órával a lövés előtt értünk a rajthoz. A korábban érkező versenyzők az épület árnyékába bújtak a nap elől. Senki sem akart felmelegedni a nagy melegben. 20, illetve XNUMX km megtétele energiamegtakarítást igényelt. Elég volt az árnyékban nyújtózkodni.

A rajt menete hasonló volt a tízeshez, csak a mögöttük álló körülbelül 25 férfi és körülbelül 15 nő indult egy hullámban. A hátsó sorból indultam, így volt rálátásom az ellenfeleimre. Mindjárt az elején kialakult egy kb 7 fős csoport, amit Mirek alkotott és ahonnan a francia David Durand-Pichard nagyon gyorsan kiszabadult. Nyilván hiányzott a tapasztalata egy ilyen versenyből, mert egy kilométer után már 100 m-es előnnyel járt. Talán megfelelt neki, hogy a kamera fő sztárja legyen előtte. Nyilvánvaló volt, hogy túlzásba vitt. A második körben lelassított, a 12. km végén elmentem előtte, a célban ¾ kört adott neki. Csábított, hogy tartsam a kapcsolatot az első csoporttal, de a döntésem, hogy elmegyek, nyugodtnak tűnt. Ennek ellenére az első két kör majdnem fél perccel gyorsabb volt. Mirek 50 m-t ment előttem, ami mindkettőnknek megfelelt, mert mindkettőnket felfrissített a felesége, és megbeszélés szerint neki volt az elsőbbsége. Ennek eredményeként mindent üldözött. De az 5. körben lelassított, és egy kilométerrel a falatozó előtt futottam ki. Tudván, hogy nem akarom megszegni a megállapodást, 10 m-rel mögötte tartottam. Elmondtam a hölgynek, hogy mit szeretnék a következő körben, és Mirek elé mentem. Még mindig jól jártam. Rendszeresen felfrissítettem magam (vízzel az arcomon, a kezemen és a combomon, a többi sapkában) és felfrissültem. Energy 75g gélek: rajt előtt a 8., 16. és 22. kilométer elején, közben 6-szoros ion, a 18. km elején erős konyhasó oldat.

Kb. 8 km-rel a cél előtt elkezdett fájni a jobb csípőm és a verseny is. Ennek ellenére még mindig tudtam gyorsabb lenni ellenfeleimnél, még azoknál is, akik nem voltak hátvédek. Kb. 4,5 km-rel a cél előtt elértem Mirek Luniewskit. Törülközőn volt, szinte turistaként sétált. Arra biztattam, hogy fogjon össze és ne adja fel. Majdnem fél órával elmaradt mögöttem. Az utolsó előtti körben is elég volt, de megelőztem a spanyol Jose Fructuos Calvát, aki így is jól nézett ki. Az utolsó kör elején sokat segített, hogy a német borscsok azt kiabálták, hogy egyenesedjek fel, Udo Schaeffer pedig tegye több kezét a testemre. Az utolsó kilométeren minden erőmet összeszedtem, nem vettem észre a csípőfájdalmat, és felgyorsítottam a célba. Amikor 300 m-rel a cél előtt megláttam a célkaput, szép célba rúgott, a kanyarból már repültem a célba (80 m).

Minden körben 12:03 - 12:03 - 12:17 - 12:21 - 12:38-kor mentem (elértem Luniewskit) - 2:34 - 12:52 - 12:58 - 12:50 - 13:10 - 13:24 - 13:30 - 13:56 - 13:52 - 13:15. Már a 3. kilométeren kaptam intőt ugyanattól a játékvezetőtől, mint tízen. Ezért különösen a verseny második felében húzódtam fel előtte, és a lehető leglazábban, lendületesebben sétáltam, amivel érezhetően gyorsabb lettem 50 méteren. Egy másik példa arra, hogy a psziché hogyan befolyásolja a sportteljesítményt.

A legjobban az örült, hogy bár a 3:13:42-vel nem dicsekedhetnék, az abszolút 3. helyet szereztem meg.

A teljesség kedvéért leszögezem, hogy egy normális, inkább könnyedebb reggeli után 12 órakor ebédeltem egy 4 deci tejből készült búzadarát, majd Milával kávéztam. Az aznapi étrend és az azt követő frissítők és frissítők számomra optimálisnak tűnnek.

Fliegl Madeira fokozatEredmények:

30 km SÉTAVERSENY - FÉRFI

20 km SÉTAVERSENY - NŐI

És végül hozzátesszük:

A felkészülés erre a versenyre ebben a sci-fi covid szezonban, amikor semmit nem lehet előre megtervezni, és az utolsó pillanatig nem tudhatod, hogy álomversenyed egyáltalán megvalósul-e és nem kerül lemondásra, igazán nagy adag türelem kell , a psziché elszántsága, nem is beszélve a veterán korról, amikor mindent fiatalnak találsz, valahogy könnyen, automatikusan és szinte problémamentesen, tehát a veteránoknál pont fordítva. Mireknek pedig sikerült ezt úgy kombinálnia, hogy még az összesített eredménylista és az összesítésben elért 3. helye is igazán nagyszerű.