Mudr. A Poděbrady Walking 2020 cseh versenyzőinek értékelése. Petr Brandejský

Ďurdiaková CÉLA COVID-19 járvány miatti hosszú késések után október közepén, a fürdőoszlopos körút legendás versenyének újabb éve zajlott zord és esős időben, ami részben befolyásolta a teljesítményt. A 20 km-es pályán a külföldi résztvevők, bár a járvány alatti nehéz utazások miatt korlátozott számban, világszínvonalú teljesítményt nyújtottak (az első három nő 1:30 alatt, az első két férfi 1:20 alatt, a harmadik az 1-ben :20:19).

A női 20 km-es versenyszámban kiegyenlített gyalogospárbajt vívtak, melyen a tapasztalt kitartó Tereza Ďurdiaková, az AK Olymp Brno, a cseh gyaloglás új arca több hónapos szakirányú edzéssel Piták I.-vel, az utolsó kilométeren az idei nemzetközi sikerű Anežka második vereségét készítette elő. Drahotová, USK Prága, (1:33:54 óra – a történelem ötödik legjobb ideje – 1:33:59 órával szemben). Magyarázat: Drahotová egy éve, sokéves együttműködés után került I. Pitáktól az ausztrál edzőhöz, januárban pedig az edzésen ígéretes időt töltött Melbourne-ben 10 000 m-en a pályán (44: 34.5 perc); Miután márciusban visszatért Csehországba, megsérült, és a hátralévő időszakban mind egészségügyi problémákkal küzdött, mind csak távoli kapcsolatban állt edzőjével. Képességei beváltak, minden bizonnyal világteljesítményeket várhatunk tőle; a Ďurdiakovával való rivalizálás is segíthet. A várakozásoknak megfelelően a kiváló junior Eliška Martínková bronzérmet szerzett a cseh bajnokságon (1:42:39 - tizenegyedszer a történelem során), bár nem volt teljesen fitt, őt követte turnovi csapattársa, a junior Jana Zikmundová (1:45). :21 - tizenhatodik történelem); mindkettőt a jelenlegi szövetségi edző, K. Čermáková vezeti. Szintén jelentős javulást könyvelt el a Hradec Králové-i Štěpánka Pohlová Kučerová (1:46:18 - tizenhetedik idő a történelemben), aki edzőjéhez, T. Hlavenkához hasonlóan a negyedik helyet foglalja el. Személyes rekord az ötödik helyen a veterán Naděžda Dušková, SAK Rumburk (1:53:41), edző M. Dušek ideje; a hatodik hely 2:02:32-vel a ŠKODA Plzeň-i junior Michaela Baklíkováé, J. Malys edzőé, aki először ment ilyen hosszú pályán. Lenka Borovičková, SK Nové Město nad Metují (20:2:06), Lenka Slabáková, AC Moravská Slavia Brno (37:2:07) és Martina Netolická, AC Slovan Liberec (34:2:10).

Gdula Hlavac DSC0117Férfi 20 km-es verseny A 25 résztvevőből mindössze hét hazai gyalogos vett részt, és mind a csehek nemzetközi szinttől való nagy távolsága, mind a kritikus helyzet ebben a kategóriában beigazolódott. Lukáš Gdula, Hvězda Pardubice, I. Piták edző Cseh bajnok lett (17. hely - 1:27:07) Vít Hlaváč, AC TEPO Kladno, edző I. Piták, (19. hely - 1:28:21) ) ; Gdula teljesítménye a júniusi milovicei versenyen szerzett sérülései miatt volt meglepő, míg a pályán aktívabb Hlaváč három kizárási javaslat miatt két percet veszített a „büntetési zónában”. A rumburki Martin Nedvídek megnyerte a nagy veteránok nagy párharcát az utolsó 1500 méteren, és bronzérmet szerzett a cseh bajnokságról a brünni Tomáš Hlavenka előtt (1:33:33 vs. 1:33:46); mindketten önállóan edzenek. Rostislav Kolář, SK Hranice, edző P. Brandejský ötödik helyet szerzett a cseh bajnokságon; egyáltalán nem elégedett az idővel 1:39:37 óra 10 km után 46:33 percben; a kudarcot az irányíthatatlan taktika és a nagy hideg és eső miatti izomproblémák egyaránt okozták. A veterán Josef Smola, SMOLA CHUZE Praha és Tomáš Vojtíšek, AC Moravská Slavia Brno próbálkozott, de kivonták őket a pályáról, mert 1 km-en nem érték el az 25:15 órás határt. Junior verseny 10 km-en Csehországból mindössze négy versenyző állt rajthoz, és az ifjúsági rekorder Jaromír Morávek, a SMOLA CHUZE Prága, I. Piták edző párharca várt idén 43:48 perccel, Ľubomír Kubiš szlovák képviselővel. Ez azonban nem történt meg, mert Morávek már nem teljesített úgy, mint augusztusban, és Kubišt (42:53 perc OR) követte nagy távolsággal (46:27 perc); de meg kell jegyezni, hogy győztese két évvel idősebb, és az ő korában 44:54 perces személyes rekordot ért el. A porubi Adam Zajíček, K. Ketner edző (48:03 perc) és Daniel Balicz, AC Mladá Boleslav, edző J. Prückner (54:20 perc) a harmadik és negyedik helyen javított. Junior 10 km-en csak egy volt, Kristýna Vejšická, Athletics Jižní Město, edző D. Šnajdr, aki sokáig egészségügyi problémákkal küszködik (65:44 perc). Veteránok versenye 5 km-en a tíz gyalogos között a legfiatalabbat Filip Hejkrlík, az AC Ústí n / L uralta. (24:26 perc) Josef Smola, SMOLA CHUZE Prague (26:08 perc) és Luďek Šolc, AC Mladá Boleslav (26:26 perc) előtt; a legidősebb, Stanislav Marek, Spartak Třebíč 37:38 perccel ment. Kettőből veterán 5 km-en gyorsabb volt Miloslava Reinová (AC Rumburk) 31:25 perccel a német Cora Kruse előtt (33:13 perc). 5 km-es lányok versenye hét résztvevője volt; többszörös ifjúsági bajnoki érmes Katka Nedvídková, AC Rumburk, edző M. Nedvídek nyert vezetéssel (27:17 perc); mögötte megismétlődött a třineci cseh bajnokság sorrendje - a harmadik km után Lucie Krinwaldová, AC Mladá Boleslav, edző J. Prückner (28:24 perc OR) függetlenné vált a párostól, és megelőzte Alžběta Franklovát, AC Sparta Prague , V. Molva edző ( 29:04 perc OR). A fiúk 5 km-en versenyeznek (három a rajtnál) egyértelműen a junior Roman Hanyk, AC Turnov, D. Šnajdr edző (24:04 perc OR), a második helyen az OR tanítványa, Tomáš Endršt (USK Prague), edző P. Brandejský (25) állt. :16 perc tartalékkal) és a tehetséges fiatalabb tanítvány, Matěj Piták, a Spartak Vrchlabí több hónapos kiesés (betegség, sérülés) után harmadik lett. SMOLA KONSTRUKCE, edzők: K. Maternová és K. Čermáková (28:15 perc). Dr. P. Brandejský