NAGY TOTH ANYA HELYVEL AZ ÉV FOKOZOTT VILÁGTELJESÍTMÉNYÉVEL 3:41:15-KOR! HOL VOLTAK A CSEH ÖTVENEK?

A szlovák gyaloglórekorder Matej Tóth uralta a Dudinka 39 50. évét, és bebiztosította a részvételt a tokiói játékokon, ahol megvédi az olimpiai bajnoki címet. A kérdés továbbra is fennáll, hol voltak a cseh XNUMX-es évek? A gyügyi versenynek az eredeti márciusi félévben egyben a cseh XNUMX km-es gyaloglóbajnokság is volt ............

Toth Matej D50 2020 fotó: Duroch Milan 660x400A hazai sztár negyedszer nyerte meg a versenyt, ami története során másnak nem sikerült. Tóth ráadásul abszolút szuverén volt, amikor a nyitókilométereken átvette a vezetést, és csak növelte előnyét. Közben húsz kilométert gyalogolt 1:29:25-kor, és ebben a pillanatban majdnem egy perce volt a legközelebbi ellenfelének. Ezt követően a világ idei legjobb teljesítményével, 3:41:15-vel túljutott a célon, miközben teljes kényelemben közel kilenc perc alatt átlépte az olimpiai határt. Tóthnak ez volt az első rajtja az 50-es éveiben a tavalyi világbajnokság óta, amikor a katari Dohában kellett lemondania. Utoljára két éve fejezte be az XNUMX kilométeres versenyt a berlini Európa-bajnokságon, ahol ezüstért futott.

Ezt egészségügyi problémák követték, így jól jött a Dudinská fifty áthelyezése az eredeti tavaszi tanévről az őszire. A szezon elején csak rövid, 5 kilométeres versenyeken indult. A végén azonban megmutatta, hogy jól felkészült a leghosszabb versenytávra. A 3:41:15-ös idő 2016 óta a legjobb teljesítménye, és nyugodtan készülhet az olimpiai védekezésre. „Egyértelmű stratégiánk volt, és a verseny a várakozásoknak megfelelően zajlott. remekül éreztem magam. A cél az volt, hogy lazábban kezdjünk, majd fokozzuk a tempót. Nem csak az olimpiai határ teljesítésével vagyok elégedett, hanem a bemutatott teljesítménnyel is. Ez önbizalmat ad, hogy jövőre az olimpián a legjobban versenyezhetek." teljesítménye után értékelik.

A második versenyző a befutóban a Dudinka 3 korábbi háromszoros győztese, a lengyel Rafal Augustyn volt, aki 47:42:3-es idővel a pályát irányította, és az idei világtabella harmadik helyére lépett fel. (ha nem számítjuk az orosz versenyzőket). A bronzdobogóra a tapasztalt ecuadori Andres Chocho állt fel 48:58:3-cal. A negyedik, 50:00:3-as mércét a negyedik német, Karl Junghannss is alávetette, akit 49:45:11-tel mutattak ki az időmérőnek. Összesen XNUMX férfi indult a versenyen és közülük nyolcan ért célba.

A női kategóriában két lengyel induló volt. A gyorsabb Agnieska Ellward volt 4:38:44-nél.