A sétáló üstökös Ďurdiaková legyőzte Drahotovát és Csehország bajnoka! Hlaváč lelassította a büntetését, és ezzel megvédte Gdult, Csehország bajnokát.

ÖSSZES EREDMÉNYEK

FOTÓDOKUMENTÁCIÓ:    Fiatalok és veteránok      Nők       Férfiak

DSC0679Tereza Ďurdiaková legyőzte Anežka Drahotovát, és szombati premier gyalogszezonjában 20 kilométeren Csehország bajnoka lett. A verseny abszolút sorrendjében ötödik lett a Poděbrady Walking nemzetközi találkozóján, az olasz Antonella Palmisanová nyert. A megbízott Európa-albajnok Drahotová öt másodpercet veszített kevésbé tapasztalt cseh kollégájával szemben, és összetettben a hatodik lett. A férfiak versenyét a favorit svéd Perseus Karlström (1:19:43), a tavalyi vb bronzérmese nyerte. Lukáš Gdula 1 évesen szerezte meg a hatodik hazai címet, aki összesítésben a 27. helyen végzett 07:XNUMX:XNUMX-vel.

Ďurdiaková nem számított a címre

A huszonkilenc éves Ďurdiaková, aki kétszeres érmes a cseh maratoni bajnokságból, augusztus 9-én Rumburkban győzte le Drahotovát a 20 000 méteres pályaversenyen. Ma ketten együtt tartották a pálya nagy részét, és az utolsó kilométeres körben megszületett a döntés. Volt egy gyorsabb Ďurdiaková, aki 1:33:54 alatt nyerte meg a címet. "Váratlan volt számomra. Véletlenül sétáltam, hogy megsérültem, ki akartam próbálni. Minél jobban belejöttem a technikába, annál jobban élveztem, és most sokkal kellemesebb számomra, mint a futás" mondta élőben a szövetségi Facebookon. Drahotová, akinek a koronavírus gyakorlatilag minden idei tervet meghiúsított, és megnehezítette az új ausztrál edző, Brent Vallance felkészülését, bevallotta, nincs csúcsformában. "Határozottan tudom, hol vannak a határaim. Az idő nem okoz csalódást számomra, így terveztem. De nem hazudok, persze sajnálom, hogy nem védtem meg a cseh címet" - mondta az ötszörös Cseh bajnok 1:26:53-as személyes rekorddal.

A 2017-es világbajnokság bronzérmese, Palmisanová az esős Poděbradyban nyerte meg az olimpiai limitet. A második brazil Erica de Senová (2017:1:28) és a harmadik ecuadori Glenda Morejónová (40:1:31) az 00:1:29-as határ alá esett.

Podebrady 1 27Hlaváčot a büntetés lelassította

A huszonhárom éves Vít Hlaváč is közel volt az első cseh bajnoki címhez, és tizenöt kilométer után a tapasztaltabb Gdulban versenyzett. Ekkor azonban kétperces büntetést kellett letöltenie a figyelmeztetésekért. "Rögtön az elején megkaptam szinte az összes célt. Volt egy kis problémám a stílusban és a gyorsaságban, hogy a bírók kedveljék. Erősnek éreztem magam ezen a tizenhatoson, szerettem volna egy emberhez menni. 40 másodperces ember " - kesergett nem sokkal azután, hogy 1:28:21-nél áthaladt a célvonalon. Bűnügyi területen való tartózkodása során Gdula került eléje, aki 2014 óta mindössze egyszer veszített el a cseh bajnokságtól húszévesen. Ma egy perc tizennégy másodperccel nyert. "Vítek ma erősebb volt nálam, de sajnos két percre a büntetőzónában kötött ki. Ott megakadályoztam és nem ért utol. Viszonylag masszív az idő, mert idén a korona befolyásolta az edzést és egészségügyi problémák.” – mondta a XNUMX éves gyalogos, akinek az ötven a főpálya.