Adéla Veselková és Tomáš Endršt Csehország diákbajnokai 3.000 méteres gyaloglásban, kiváló teljesítménnyel. Nagyon szoros csaták az ezüst- és bronzéremért.

P1090634 2P1090723 2A versenyek kedvező 20-21 fokos hőmérsékleten zajlottak. C a Városi Stadionban; 15 tanuló (17,05 óra) és 7 tanuló (17,30 óra) indult.

A lányok 3 m-es versenye tiszta pályát írt le, bár előnyben részesített Adéla Veselková, 06, SAK Rumburk, M. Dušek edző, az előző 14 napon 10 napig volt beteg. Rekordtempót állított fel (4:39 perc alatt az első km), de a betegség következményei megmutatkoztak, és lassítania kellett; ennek ellenére magabiztosan és jól a szabályok szerint nyert 15: 25.62 perc alatt. Nála a várható három jelölt a megmaradt érmekért küzdött, amiben többnyire ők adták a tempót Alžběta Franklová, 05, AC Sparta Prague, edző V. Molva, Adéla Pittnerová, 06, Spartak Vrchlabí SMOLA Konstrukce, edzők: K. Maternová és K. Čermáková; a harmadik sétált Lucie Krinwaldová, 05, AC Mladá Boleslav, edző J. Prückner.  A gyors első kilométer (5:03 perc) tompította a külön szökési kísérleteket, így a trió szorosan egymás után lépett be az utolsó 400 m-re; 200 m-rel a cél előtt a legtapasztaltabb Krinwald indult, és már megvédte a második vezetést; között a harmadik hely Frankl és Pittner 8 ezredmásodpercben döntött!! A sorrend Krinwald ezüst (15: 48.45 perc OR), bronz Frankl (15: 49.43 perc) és "burgonya" érem Pittner (15: 49.51 perc OR). A versenyzők a játékvezetői kifogások nélkül sikerültek a célba, de ez a taktika nagyon kockázatos, helyes az előnyt időben kiépíteni. Az ötödik helyet Anna Horáková (05), AC Rumburk, J. Rein edző (16: 59.45 perc), a hatodik Anna Výmolová (05), TJ Slezan Frýdek-Místek, edző J. Nejezchleba (17: 13.21 perc) szerezte meg. A túl gyors rajtért (400 m mélyen 2:00 perc alatt) a harmadik futamában pluszt fizetett, 4 másodperces minimális VAGY javulással Michaela Plešáková, 05, TJ VS Tábor, edző M. Lapka (17: 15.98 perc). Személyes rekordokat állítottak fel másokhívők J. Nejezchleby, fiatalabb tanítvány, TJ Slezan Frýdek-Místek Viktorie Bartoňová, 08 (17: 34.53 perc), Eliška Kokořová, 07 (18: 10.92 perc) és Michaela Boboková, 07 (18: 47.98 perc), XNUMX.

A fiúk 3 méteres versenyéből hiányzott a beteg főkedvenc Matěj Piták, 07, Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCEtehát nyerő Tomáš Endršt, 05, University SK Prague, edző P. Brandejský, magának kellett a többiek előtt jóval előrébb lépnie. Egyenletesen járt (4:57-9:59 perc) és a gyorsításnak köszönhetően (4:50 perc alatt az utolsó kilométer) megvédte fedett pályás címét, de 2 perccel jobb idővel, mint februárban (14:49.89 vs. 16: 48.95 perc). A hátralévő érmekért folytatott küzdelem váratlan lefolyású volt: a futam fele után a nem szakember a második helyre került. Albert Kukla (05), SK Jeseniova, T. Korbel edző, és ígéretes vezetést szerzett Vojtěch Novák (06), TJ Slezan Frýdek-Místek, J. Nejezchleb edzővel szemben.. A csarnokból érkező Stříbrný azonban a pálya utolsó negyedében harcolt, 200 méterrel a cél előtt utolérte az ellenfelet és a célegyenesben enyhe előnyre tett szert, ami a második helyet jelentette. (Novák ezüst 16: 20.28 perc OR - Kukla bronz 16: 21.01 perc OR). A negyedik hely maradt a bronzért a csarnokból Filipa Klazara, 06, Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, edzők: K. Maternová és K. Čermáková (17: 48.32 perc), ötödik lett az OR-ben 18: 48.18 perc, szintén nem szakember David Zedník, 05, TJ Dukla Prague, edző M. Fliegl és Frýdek-Místek hatodik edzője. J. Nejezchleba, junior Šimon Václavík, 08, OR 19: 03.49 perc. A legtöbb résztvevő technikailag a szabályokon belül ment, mindössze egy hallgató kapott két kizárási javaslatot. A siker alapja a fizikai és technikai komponens edzése! Még mindig nagy a különbség a tanulók száma között; Ennek leküzdésére szolgálna, ha az ifjúsági csapatok regionális bajnokságának minden fordulójában szerepelne a gyaloglás, ahogy azt a cseh gyaloglás képviselői már évek óta javasolják.     MD Petr Brandejský        EREDMÉNYEK