A cseh gyalogló képviselők minden szinten megnyerték a bécsi osztrák nemzetközi bajnokságot: Jaromír Morávek a futam összetett győzteseként 20 km-en 1:42:11, Tereza Ďurdiaková 20 km-en 1:42:46 és Jana Zikmundová 10 km-en 54:21 perc ! !! Minden elismerésem !!!

A nemzetközi gyalogos találkozót és egyben a bécsi osztrák bajnokságot számos kizárás és egy nagyon megterhelő versenykör, sok alattomos pályával jellemezte. Minden akadállyal és kedvezőtlen sorsú harcosaink azonban kiválóan helytálltak és nyertek mind a 20 km-es versenyen - Jardomír Morávek és Tereza Ďurdiaková, mind a 10 km-en - Jana Zikmundová. Gratulálunk !!!

Képviselőnk, a mindössze 20 éves Jaromír Morávek (PITCH OF WALKING PRAGUE) egyértelműen megnyerte a 17 km-es gyaloglóversenyt, kiváló teljesítményt nyújtó serdülőkön 1:42:11 óra. Sajnos a többi cseh versenyzőt kizárták a 20 km-es versenyen (Martin Nedvídek, Tomáš Vojtíšek), (kivéve Tereza Ďurdiaková). Az egyetlen nő, aki elindult ezen a versenyen Tereza Ďurdiaková kiegyensúlyozott párharcot vívott Jarda Morávekkel, és kiváló teljesítményt ért el a 20 km-es gyaloglás edzése során 1:42:46 óra!

A 10 km-es versenyt egyértelműen a nagyon ígéretes és ígéretes turnovi junior nyerte Jana Zikmundova 54: 21 perc, amely több mint 5 perces előnnyel ért célba. Jana Zikmundová és Jarda Morávek is az elkövetkező hétvégén a junior- és ifjúsági bajnokság (Ostrava, szeptember 5-6.) a legmagasabb helyezések fő adeptusai között lesz. Az egyetlen cseh férfi képviselő a 10 km-es pályán Zbynek Herman sajnos őt is kizárták.

A várakozásoknak megfelelően 20 km-es gyalogláson osztrák bajnok lett Roman Brezowsky HSW-Wien / Leichtathletik teljesítmény 1:50:44h.

A versenyeket sok fülledt és meleg idő kísérte az állóképességi sportolók számára (talán idén utoljára...