Szombaton és vasárnap a fárasztó hőség ellenére is kiállították a cseh országos gyaloglórekordokat Rumburkban !!! Jaromír Morávek új cseh ifjúsági rekordot állított fel 21 méteres gyaloglásban 46.26:5000-tal, Tereza Ďurdiaková pedig 1 méteres pályán új cseh női rekordot állított fel 39:53,7:20000-tel!!!

Vít Hlaváč ismét szilárdan a kezében vette az olmützi elvesztett pozíciót, amikor összetettben is győzött, szombaton 5000 méteren 20:28.79 és vasárnap 20000 méteren 1:32:27,8. A junior Eliška Martínková 3000 méteren 13:25.55-ös egyéni rekordot szerzett. A serdülő Adam Zajíček személyi rekordot is beállított 5000 méteren 22:50.15.

117242488 588385378712987 5785169325094099372 n8. augusztus 8. SZOMBAT:

Atlétikai stadion Rumburkban és helyi gyalogos csoport az AC Rumburk-tól a klub általános partnerével együttműködve SMOLA KONSTRUKCE Praha sro mindent előkészített a sétatalálkozó 4. évére. Az LKAS / Liberec Regionális Atlétikai Szövetség / gyalogosai számára ez egy regionális bajnokság volt a pályán járásban. Pilsenben bajnoki címeket és érmeket vívtak, Rumburkban pedig rekordok dőltek meg.

Szombaton a felkészüléstől a felnőttekig csaknem 60 gyalogos állt rajthoz a kimerítő hőségben. Délelőtt klasszikus pályákon száguldoztak kategóriák szerint, több gyalogos pedig kiváló teljesítményt nyújtott és a gyalogosok. A férfiaknál az 5000 méteres gyaloglás abszolút győztese az AC Tepo Kladno játékosa, Vít Hlaváč lett, előtte 20:28,79-cel. Lukáš Gdula 22: 05,62 és hazai Martin Nedvídek 22: 32,29. A nőknél a rumburki születésű Anežka Drahotová 22:36,76-ra nyerte a győzelmet.

A diákok kategóriájában Alžběta Franklová elképesztő teljesítményt nyújtott, amikor megnyerte a 3000 méteres gyaloglást. az új személyes rekordon 15: 47,85. A fejlesztése inkább kétperces!

A délelőtti futamok csúcspontja pedig Jaromír Morávek, a SMOLA CHŮZE Praha képviselőjének cseh rekord elleni támadása volt.  Jára az 5000 méteres pályán korhű cseh ifjúsági történelmi maximumát javította 21:46.26-os idővel. Tizenhét másodperccel megdöntötte Rudolf Cogan 1987-es rekordját. Gratulálunk !!!

Könnyű ebéd és pihenés után egy különlegességgel - gyalogos sprintekkel - folytatódott a gyalogos találkozó! 200 méter gyaloglástól 1000 méter felnőttig versenyeztek. Az előkészületekben A hazai AC Rumburk legfiatalabb atlétája, Kateřina Kratochvílová nyert 200 méteren. 8 évesen 200 métert is gyalogolt 53,05-ért a gyönyörű célban, Kateřina Kašková 53,14-et az AC Rumburkból. A leggyorsabb kilométert az ötödik győztese, Vít Hlaváč mutatta be, amikor 3:42,66 idővel haladt át a célvonalon. a kortalan Martin Nedvídek előtt 3: 54,71. A leggyorsabb nő a junior Eliška Martínková volt, 4:08,24-es idővel.

A szombati gyalogos fesztivál váltójátékokkal zárul. Először a legkisebbek száguldoztak a tribün előtt 100 méteres körzetben. A Kateřina Kratochvílová és Vojtěch Souček alkotta győztes váltó 5 perc alatt elképesztő 1100 métert futott. A 30 perces páros váltó rajtján 14 páros indult, akiket mindig sorsolnak. A sors pedig ezúttal szépen keverte az ifjúságot, az Adam Zajíček, Katka Nedvídková páros nyert - 6631 méter. Néhány méterrel arrébb a második páros Jára Morávek és Erika Merkoutová 6560 méteren. A harmadik páros Víťa Hlaváč és Denisa Brožková pedig 6509 métert gyalogolt. Az első tisztán női páros Anežka Drahotová és Míla Reinová volt, amikor a lányok 6019 métert futottak. A verseny ismét nagyon vonzó volt, Jára és Erika sokáig vezette a párost, de az elsöprő célt Ádám és Katka szerezte meg.

Az egész nap hatalmas hőség volt, amit a több száz rajtnál lévő szökőkút tett kellemesebbé. Jól működött a frissítő, amelyet legfiatalabb gyalogosaink kezeltek az első helyre. Nagyon köszönjük Frant Párysnak, hogy hajlandó volt és végigmérte az egész szombatot a célkamerán. És az AC Rumburk összes szervezője és a bírók nagy dicséretet érdemelnek.

Köszönjük az AC Rumburk partnereinek és támogatóinak, nagyon hálásak vagyunk érte. A gyalogosok ismét nagyszerűek voltak, így nagyon élveztük a szombatot.

IMG 21359. augusztus 8. VASÁRNAP:

Vasárnap folytatódtak a Chodecké versenyei. Meghallgattuk a versenyzők kívánságait és 13 év után ismét férfi és női 20 méteres versenyt rendeztünk a csehországi pályán. Főleg a nők készültek Csehország új rekordjára 000 20 méter gyaloglásban. Ismét nagy meleg volt, ezért egy órával korábbra halasztottuk a kezdést. 000-kor kezdtük a női versenyt 8.00 méteren és 10 méteren gyalogláson.

Az eredmény pedig elképesztő, a verseny győztese új rekordot döntött Csehországban. És ki az új rekorder? 15 000 méteren úgy tűnt, az utóbbi idők legjobb gyalogosunk, Anežka Drahotová a rekord felé tart, de két kilométeren, öt körön belül Anežka remekül passzolt. Tereza Ďurdiaková és az utolsó három kilométeren remek teljesítménnyel negyven óra alá ért (1:39:53,1) és megérdemelten lett Csehország új rekordere.. A második hely Anežka Drahotováé, aki nagyon gyorsan ért célba szombaton. A váltókban is nagyon jól ment, és valószínűleg ez volt az az erődarab, ami hiányzott a húsz végén. Az 10 év alatti időből kifutó Štěpánka Pohlová Kučerová is gyönyörű egyéni rekordot ért el a harmadik helyen! Nagyszerű hír a sétáló nők számára. Mindent fokoz a 000 50 méteres pályán első helyen végzett Eliška Martínková gyönyörű teljesítménynövekedése (33,6:XNUMX). Van mire számítanunk a poděbrady-i nemzetközi bajnokságon! Mind a két gyalogos célba ért, hárman húsz, hat sportoló pedig tíz.

A férfiak rajtja 10.00-kor, 32 fokos hőmérsékleten zajlott. Négy harcos állt rajthoz a húsz között. Az első tízbe hat gyalogos jutott be. Géptempót, rendszeres felfrissülést és gyönyörű győztes teljesítményt mutatott be Víťa Hlaváč - 1:32:28, őt követte a kortalan Martin Nedvídek 1:39:10-vel és a harmadik helyet egy junior, szombati rekorder szerezte meg 5000-nél. méteres séta, a SMOLA CHŮZE prágai képviselője Jaromír Morávek 1:40:56-kor. Tomáš Vojtíšek a negyedik helyen végzett 1:59:12-vel. Chilében 35 fok körül alakult a hőmérséklet.

Adam Zajíček 48:02-vel a legjobb tízben volt. Minden rajtnál induló harcos célba ért.

A verseny színvonalas volt, a győztesek és üldözőik nagy elismerést érdemelnek. Mindenki kiszállt, minden méterért küzdött, és az előadások nagyon jók! A hihetetlen teljesítményt fiatal rumburki gyalogosok adták elő, fáradhatatlanul frissítettek négy órán keresztül, és Nektek köszönhetően a gyalogosok ilyen nagyszerű teljesítményt nyújtottak. Ismét minden olyan egyszerűnek tűnt, minden sikerült, és mindenkinek köszönöm. Versenyzők, szervezők az AC Rumburkból, bírók és nézők. Nehéz hétvége volt, de megérte. A jutalom két cseh rekord.