Megjegyzés Mudr. Petr Brandejský

DSC 7375 54. Olomoucka 20 1.8.2020.A smetanovy sady-i 1300 m-es, minimális szintemelkedéssel járó, népszerű versenyen idén minden a legjobb volt..., csak egész napos trópusi hőmérséklet 30 fok felett. C negatívan befolyásolta a versenytársak teljesítményét. Ez volt egyben a gyalogos I. és II. rész utolsó fordulója is. liga, Morvaország és Szilézia bajnoksága, valamint a Csehország veteránjainak 10 km-es bajnoksága. Kiváló szervezés a gyors prezentációtól az időprogram betartásán át, a versenyek gördülékeny lebonyolításán át az eredmények azonnali elhelyezéséig a Cseh Atlétikai Szövetség honlapján. Köszönet a szervezőknek a verseny alapítóinak hagyományát folytató AK Olomouc klubnak, amelyből a régi Jaroslav Polákon kívül minden évben aktívan részt vett és az első Václav győztese. Dostalík és Alois Lajčík (mindketten 133-as évek) . Ing. Josef Smola, egykori képviselő és még mindig a világ egyik legjobb gyalogló veteránja kategóriájában. A rekordlátogatottság 61 fő volt (72 nő és 11 férfi, ebből 34 veterán és 26 veterán, 10 lány és 14 fiú fiatal korában, 2 külföldről, XNUMX németországi, XNUMX német és egy osztrák). Az ŠK BCF utánpótlás klub Dukla Banská Bystrica csapatát az olimpiai győztesek legendás edzője, Pribilinka és Tóth Mgr. Juraj Benčík, idén jubileum. A zsűri gondoskodott a szabályok betartásáról, egy teljesen újonc kiesett, és számos versenyzőnek volt egy-két kizárási javaslata (főleg, hogy ne térdeljenek le).

DSC 7462 54. Olomoucka 20 1.8.2020.A legfiatalabb diák ment 1 km (lányok 11 és fiúk 4). J. Benčík 10:4 perc alatt Dominika Pernická (50) és az egykori kiváló gyalogos, Šimon Bátovský (08) fia 4:44 perc alatt dominált a gyors időkben. A frýdek-místeki lányok, Viktoria Bartoňová 08 éves (2. hely 5:08 perc) és Eliška Kokořová 07 éves (3. hely 5:19 perc) teljesítménye nagyon ígéretes. Vágány 3 km célja volt tanítvány (lányok 11 és fiúk 5). A várakozásoknak megfelelően a tehetséges Adéla Veselková (06), SAK Rumburk az OR-ben 14:37 percre nyert a szlovák junior 04 éves Pavlína Avenová (15:04 perc) előtt; további csehek a negyedik Vrchlabí Adéla Pittnerová (06) (16:10 perc) és az ötödik spártai Alžběta Franklová (05) (16:23 perc - OR 1 perc múlva); Michaela Plešáková, 05-ös tábori biztos (17:43 perc) első rajthelyén a hetedik helyen mutatta be a biztos M. Lapka ígéretes teljesítményét. A fiúnál a besztercebányai szlovák vendég, a 07 éves Lukáš Rosenbaum dominált, amikor ugyanazt a régi, de két fejjel kisebb Matěj Pitákot sikerült a 07-es Vrchlabíból (14:25 vs. 14:35 perc). A harmadik helyen az OR fedett pályás bajnoka, a 05 éves Tomáš Endršt, az USK Praha ismét javított, ezúttal 46 mp-et (15:24 perc). Tovább 5 km pálya kezdődött 4 nők (3 vrchlabi tinédzser és osztrák veterán), nyerte: Tereza Pittnerová, 04 idő 30:16 perc, Férfi besztercebányai Filip Krestianko tanítványa volt, 05, 26:32 perc alatt.

DSC 7409 54. Olomoucka 20 1.8.2020.Összesen 10 gyalogos (97 férfi és 62 nő) indult 35 km-en egyszerre, a veteránokat külön osztályozták. Között nők (24) megvédte a bajnoki címet Anežka Drahotová (95), USK Prague 46:49 perccel, de Tereza Ďurdiaková (91), Olymp Brno újabb 30 másodperccel megközelítette őt (47:28 perc OR); junior Eliška Martínková, 02, AC Turnov ismét átlépte az 50 percet (49:43 perc). Negyedikként a szlovák junior Alžbeta Ragasová (02), az Olymp Brno 2 perccel maradt el tőle (51:42 perc). A 87 éves Štěpánka Pohlová Kučerová (53:25 perc) az ötödik helyet szerezte meg, a személyes rekordot 53:35 percre javította a hatodik helyen a 02 éves Turnov junior Jana Zikmundová (53:35 perc), amikor egyértelműen túlteljesített. Hana Hana Burzalová, 00 , Olymp Brno (54:40 perc). A pilseni junior Michaela Baklíková személyi rekordot állított fel a nyolcadik helyen, 01, (56:27 perc); A 03 éves kladnói tinédzser Klára Kladáčová (59:29 perc) és a tizedik Sternberg, Veronika Janošíková (98) (62:32 perc) ezúttal gyengébben teljesített. Az első rajt a legjobb tízben a 02 éves Johana Petříkovának sikerült jól, Dukla Prague (63:54 perc OR). Veterán bajnok (11 gyalogosból) lett Naděžda Dušková (80), SAK Rumburk 55:11 perc alatt az újvárosi Lenka Borovičková (73) előtt, 61:22 perc) és a harmadik harmadik Brünnben a 66 éves Lenka Slabáková (61:23 perc). A 62 éves libereci Martina Netolická (82:61 perc), valamint a 48 éves orkovi Ivana Vranková (74:61 perc) és a 54 éves Anna Málková (63:61 perc) is 58 perc alá ment.

Férfiak (28) sokáig harcoltak a győzelemért; a cél elsője a vendég szlovák Michal Morvay (96), Hvězda Pardubice (43:22 perc); nagy meglepetés született, amikor a tinédzser Jaromír Morávek (03), PITCH OF CHUZE Prága (43:48 perc - OR) végül megelőzte a 97 éves Kladno Vít Hlaváčot (43:58 perc). A 01 éves szlovák junior Ľubomír Kubiš a negyedik helyen a 44. OR-t hozta létre 24:91 perc, az ötödik képviselő Lukáš Gdula (45) a júniusi sérülés után lassan formába lendül (46:03 perc) és a szlovák ifi, Patrik Nemčok végzett. hatodik nagy különbséggel , 48, (28:87 perc). A trópusi időjárás nem mutatta meg sem a határt, a 48 éves Rostislav Kolářt (41:90 perc), sem a tapasztalt 49 éves Vítkovice-i Karel Ketnert (52:04 perc), a másik besztercebányai tinédzser, Michal Duda, 50 (24:03 perc) kilencedik helyen végzett; A 50 éves porub Adam Zajíček Vítkovice mezében (498: 97 perc vagy tizenegyedik Tomáš Gdul (50), aki klubja, a Hvězda Pardubice segítségére érkezett) megbukott (55:04 perc), a turnovi junior Roman Hanyk, 54 (00:XNUMX perc) .

DSC 7449 54. Olomoucka 20 1.8.2020.A legtöbben az elején voltak veteránok (34), a bajnoki címért folyó küzdelemben jelentősen felülmúlta a brünni Tomáš Hlavenkát (77), Martin Nedvídek 75 éves Rumburkét (45:51 vs. 47:20 perc); a harmadik egy másik rumburki gyalogos, Michal Šandera (76) lett (48:25 perc). A következő sorrend: Filip Hejkrlík (79), AC Ústí n / Labem 51:19 perc, Milan Švehla, 78, Athletics Holešov 53:44 perc, Josef Smola, 64, az AC Rumburk vendége 55:09 perc, New Town David Šnajdr, 71. , valamint Jiří Jon, 68, (56:09 és 57:19 perc) és Miroslav Fliegl, Domažlice, 54, (58:08 perc); tizedik Antonín Kozelka, 85, TJ Sokol Hradec Králové egy óra fölé ment (6:15 perc). A legidősebb versenyző, a 40 éves hazai Václav Dostalík 10 km-t futott be a 34. helyen (1:22:46 perc). A verseny véget ért, és máris a következő, majdnem jubileumi) 55. év elé nézünk. drPB