A 17 éves Jaroslav Morávek 46:30 perc és Tereza Ďurdiaková 49:18 remek teljesítménye és személyes rekordjainak újbóli megjavítása 10 km-es gyaloglásban az esős Milovicében. Így mindketten egyértelműen a válogatott mezről beszélnek!!! Bravó! Bravó! Bravó! Martin Nedvídek hihetetlen kettős versenye.

Ideális kitartási időben 15°C, enyhe esőben, nem túl ideális kanyarpályán (2x körbefordulás a fémkerítések körül minden körben...) csak tizenhét éves JAROSLAV MORÁVEK a SMOLA CHŮZE PRAHA-tól a 10 km-es pályán ismét megjavította személyes rekordját, kiváló teljesítménnyel 46:30 perccel. Is TEREZA ĎURDIAKOVÁ személyes rekordját ugyanezen a pályán javította meg kiváló teljesítménnyel, 49:18 perccel. Mindketten olyan egyértelműen a válogatott mezről beszélnek az idei MU PODĚBRADY WALKING-en (10. október 2020.). 5 km-en a juniorok is kiváló teljesítményt és személyes rekordokat mutattak be, nyertek  ELIŠKA MARTÍNKOVA 23: 26 perc és a harmadik a sorban JANA ZIKMUNDOVA 25: 15 perc. A verseny érdekessége volt a két induló Masters versenyzője MARTINA NEDVÍDEK az AC Rumburktól, aki az 5 km-es pályán először 22:57-es kiváló teljesítménnyel győzött úgy, hogy csak fél órával később indult el a 10 km-es főfutam rajtjára, amelyen összetettben az 5. helyet szerezte meg 46-os kimenet: 45 perc. Valami hihetetlen 45 évesen!!! Most főleg ki kell bírni a fő októberi versenyblokkig. Először mezben PITCH WALKING PRÁGA egy ismert német gyalogos elemzőt is bemutatott UDO SCHÄFFER, akinek az 5. pálya utáni 1 km-es pályán nagy légzési problémái voltak, és nagyon örült, hogy befejezte a versenyt.

DSC0292DSC0069

DSC0568Megjegyzés Mudr. Petr Brandejský:

Az idei első körverseny egyben az extraliga gyalogos részének első fordulója volt, az I. és a II. liga. Állandó esőben zajlott, ami egyrészt kellemetlen volt, de 15-18 fokos hőmérsékleten. C megfelelő feltételek voltak az állóképességi teljesítményekhez. Összesen 109 résztvevő (köztük 46 veterán 35 éves kortól, 52 nő és 57 férfi), 98 Csehországból (21 Morvaországból, hiányzik a sziléziai klubok versenyzőiből) és 11 külföldről (9 Szlovákiából, 2 Németországból). A legfiatalabb kategóriákban 5 induló volt; lányoknál 1 km-en (2) Šárka Lepltová, 08, Spartak Vrchlabí nyert SMOLA KONSTRUKCE, 6:28 perckor, 2 km lányok (2) Karolína Petrášová, 08, AK Borský Sv. Jur, 13:52 perc alatt 2 km fiúk (1) Vojtech Vejvancicky, AC Rumburk (OR 13:11 perc). Vágány 3 km-es tanulók (4) nyerte: Lucie Krinwaldová, Mladá Boleslav, 05 (16:39 perc), 3 km a tinédzserek (3) Daniela Ščepková szlovák tanuló, 05 (17:32 perc) a 3 km diák (5) fedett pályás mester Tomáš Endršt, 05, USK Prága (OR 16:10 perc). Verseny nők 5 km mert II. a liga 20 gyaloglóval indult. A várakozásoknak megfelelően szuverén nyert a cseh járás nagy reménysége, a 02 éves Eliška Martínková, AC Turnov (OR 23:26 perc). A szlovák ifjúsági válogatott Karin Devaldová, 2, TU Košice (03:25 perc), közvetlenül a második Turnov juniorja előtt Jana Zikmundová, 12 (OR 02:25 perc) végzett a második helyen közel 15 perccel mögötte. A szlovák válogatott negyedik, Stanislava Hakulinová (03), TU Košice (26:19 perc), a Csehország ötödik diák terembajnoka Ema Klimentová (05), AK Šternberk (27:06 perc) és a hatodik első veterán tapasztalt Lenka Borovičková (73), színekben SK Nové Město nad Metují (28:27 perc). A veterán Ivana Vránková, 74, Orel Vyškov (OR 28:55 perc), Kladno futó 800 méteren, junior Simona Pelová, 01 (OR 29:28 perc) és a veteránok Anna Málková, 63, Orel Vyškov (29:43 perc) Marcela Nováková, 79, SK Nové Město nad Metují (29:54 perc). Sok más gyalogos is megjavította személyes rekordját. Második liga férfiak 5 km 23 volt, a trió párharcát az elejétől a végéig az utolsó km-en (4:24 perc alatt) végzett céllal a veterán világbajnok, 75 éves Martin Nedvídek, az AC Rumburk (22:57 perc) döntötte el Rostislav Kolář előtt. , 87, SK Hranice (23:03 perc) és Michal Šandera, 76, AC Rumburk (23:09 perc). A tavalyi diák, Roman Hanyk, 04, AC Turnov (24:24 perc) megjavította személyes rekordját a negyedik helyen, a versenyben visszatérő, korábbi képviselő Milan Švehla (78), Atletika Holešov (25:57 perc) és a hatodik Karel Hevessy. in Kladno , 98 (OR 26:24 perc). A hetedik hely szintén a visszatérő, a korábbi junior képviselő, Marek Blažek, 76 éves, AC Rumburk (26:29 perc), nyolcadik a csarnokból a tavalyi cseh bajnoké, Patrik Solniček, 04, AC Mladá Boleslav (OR 26:43 perc), kilencedik a kladnói Kryštof ifjú Alex, 03 (27:42 perc) és tizedik 28:46 perccel Jan Rein, 63 éves, AC Rumburk, a helyi szekció elnöke egy nagyon sikeres gyaloglócsoporttal. A szlovák olimpikon és az olimpiai győztes Jozef Pribilinka nagy riválisa, Ján Záhončík (14) az AC TF Brno-ba látogató 65. helyen végzett (30:54 perc). Verseny tovább 10 km-es nők 21 gyalogló volt az extraligában és az első ligában, és a várakozásoknak megfelelően számos személyes rekordot ért el. A győztes az olimpikon Anežka Drahotová (95), USK Prague lett, aki 46:35 percre javította az idei legjobb időt. A 91 éves Tereza Durdiaková (AK Olymp Brno) további fejlesztése, már 49:18 percnél bizonyítja ennek a rövid edzésű versenyzőnek a nagyszerű gyaloglási feltételeit (a tavalyi második maratonista Csehországban 2:47-kor). Az életteljesítményt a 02 éves Alžbet Ragasová szlovák junior képviselő, az AK Olymp Brno vendége versenye hozta (először 50 perc alatt-49: 52 perc). A negyedik helyen a szintén mezes AK Olymp Brno (00:52 perc) szlovén Hana Burzalováé (49:87 perc), az ötödik a 53 éves Štěpánka Pohlová Kučerová, Sokol Hradec Králové (OR 16:03 perc) az ifjúságiak előtt. bajnok Klára Hlaváčová, 53, AC TEPO Kladno (OR 53:11 perc). A 60. helyig 80 perc alatti idők jártak - Naděžda Dušková (56), a Dukla Prague vendége (26:98 perc), Veronika Janošíková (57), az AK Olymp Brno vendége (46:20 perc - eddig a futóedzéstől, a fókusz október 79., Poděbrady), Jana Vildová, 79, TJ VTŽ Chomutov, 57 (OR 51:01 perc), junior Michaela Baklíková, 58, AK ŠKODA Plzeň (OR 40:66 perc) és a veterán Lenka Slabáková, 58, AC Moravská Slavia Brno (OR 43:60 perc). Érdemes megemlíteni Beroun junior Stella Sobotková (28) 01:13 perces idejét a 2019. helyen, és annak magyarázatát, hogy a 96. decemberi szilveszteri csarnok győztese Petra Jeníková (4), Spartak Prague 18, 67:43 perccel miért végzett a XNUMX. helyen. perc (Csehország képviselője által okozott térdsérüléssel indult rögbiben a verseny előtt a bajnoki mérkőzésen). Ugyanaz a bajnoki pálya 10 km elmentek férfiak 28. Vít Hlaváč 97 éves válogatottja (43:22 perc) a rajttól kezdve a dobogóról kapott ki a nemzeti csapattól, amikor a végén megvédte a vezetést a szlovák válogatott 96 éves Michal Morvay ellen. a Hvězda Pardubice vendége (43:31 perc). A sokáig második helyen álló 91 éves olimpikon Lukáš Gdula nagy balszerencséje volt, de a pálya fele után megsérült a combizma, és nehezen ért célba (45:30 perc). A negyedik helyet a fejlődő junior Jaromír Morávek, 03 PITCH CHUZE Prague (OR 46:30 perc) szerezte meg az 5 km-en győztes rumburki Martin Nedvídek, 75 (46:45 perc) és a 91 éves Nové Město-i Vojtěch Ambrož előtt. (49:18 perc). Veterán Filip Hejkrlík, 79, ATC Ústí nad Labem (50:16 perc), Alexandr Malysa, 97, VSK University of Brno (51:17 perc), Filip Veselouš, 95, VSK University of Brno (52:26 perc) és veterán David Šnajdr, 71, SK Nové Město nad Metují (52:45 perc). A Nové Město 03 éves Robert Hurdálek készen állt a jobb szereplésre, de kiújult térdsérülése elárulta (53:45 perc). A nyertesek ünnepélyes kihirdetését Milovice polgármestere, valamint a ČAS technikai delegáltja (a gyalogló liga versenyeinek vezetője) Petr Kratochvíl mondta a ČAS képviselője és a Poděbrady verseny igazgatója, František Fojt jelenlétében. ; a kategóriák legjobbjai ČAS érmeket, kupákat és egyéb jutalmakat kaptak. A chiprendszer eredményeit a Sportovní servis (induló gyalogos Marek Blažek) szolgáltatta és folyamatosan publikálta; közvetlenül a verseny után felkerültek a ČAS weboldalára (www.atletika.cz) és másnap szintén részidő volt www.sportovniservis.cz.