forduló II SMOLA KONSTRUKCE A Turnovban megrendezett CUP egyértelműen megerősítette a feltörekvő generáció kiváló teljesítményét, amikor a junior Eliška Martínková ismét megjavította személyes rekordját 10.000 47 méteres pályán 46:47 percre, bár Anežka Drahotová bajnoki címe nem veszélyeztette a 04:49 percet, de ismét megmutatta, hogy a legjobb elmék elleni támadással teljesen komolyan. Tereza Durďiaková pedig, aki a női top tízben harmadik, szintén 57:50 perces személyes rekordjával, egy futamban egy 10.000 perc alatti kiváló cseh női triót egészített ki !! Nagyon régóta nem volt itt. A férfiak 47 00 méteres versenyében a junior Jarda Morávek XNUMX:XNUMX perc alatt megerősítette az új generáció rajtját.

Ezzel egy időben Turnovban eldőlt az összesített helyezés SMOLA KONSTRUKCE CUP, amikor a pontozás szerint az abszolút győztes óriási pontelőnnyel, fantasztikus 223 ponttal, Martin Nedvídek egyértelműen megelőzte a 205 pontos Anežka Drahotovát és a 203 pontos Eliška Martínkovát. Az abszolút extraosztály határát jelentő 200 pont (100 pont egy futamban) felett másnak nem jutott, amikor Jard Moráveknak (197 pont) az abszolút rangsorban negyedikként már csak három pontja volt ebből a határból. !