Lukáš Gdula, a vasárnapi edzés részeként, az első délelőtti szakasz (20 km) után, második szakaszként a strahovi csarnokban 3 m séta 000 perc alatt, 12-ben: 11 perc !!! Tiszteletre méltó!!!

FullSizeRender200. FullSizeRenderA Közép-Csehországi Régió idősebb tanulóinak átvételekor a tavalyihoz hasonlóan a versenyen kívül is szabadtéri gyaloglóversenyt hirdettek. Ezúttal közel háromszor annyian indultak (20-11 gyalogos és 9 gyalogos), ami megerősítette a téli versenyzési lehetőségek szükségességét. A sorrend és az időpontok szabályossága érdekében a szervezők (TJ Sokol Kolín-atletika) a versenyt külön-külön női és férfi csoportba sorolták; kifizetődött, de a férfiaknak többször is be kellett melegíteniük. A szuverén (15: 38.86 perc) győzelmet arató Štěpánka Pohlová Kučerová és Sokol Hradec Králové eleve megadta a tempót a nőknél. Petra Jeníková, a Spartak Prague 4 kevesebb mint az első kilométeren tartotta vele a lépést, de aztán a heti snowboard tanfolyam fáradtsága miatt le kellett lassítania, és csak egy második előnye volt a veterán Lenka Borovičková, SMOLA CHUZE Prague (5 éves volt) előtt. s lassabb előző nap Jablonecben ) - 16: 13.84 vs. 16: 14.91 perc. A negyedik brnói veterán, Lenka Slabáková (17: 22.87 perc) a Beroun junior Stella Sobotková (OR 17: 44.00 perc) előtt végzett. A hetedik hely és egy perces javulás a szilveszteri csarnok ellen azt jelenti, hogy Ema Kyselicová, az Atletika Jižní Město játékosa elérte a cseh bajnokság határát (19: 40.45 perc); Mögötte az osztrák veterán Monika Schwantzer (20: 22.34 perc) és a komplett újonc Kristína Ščerbíková, az ATLETIK Rudná (20: 36.64 perc) végzett, aki a pályával és a gyaloglástechnikával is küzdött. A férfiaknál a jóképű frekvenciastílust az olimpikon Lukáš Gdula, Hvězda Pardubice uralta, 11:56.97 perces nemzetközi idővel, megelőzve Rostislav Kolář-t, SK Hranice (13: 57.07 perc); aki nem teljesen egészségesen indult, ráadásul a célban a bíró egy körrel (200 m) korábban megállította, és mielőtt felépült és újra elindult, 20 mp-et veszített. A brnói veterán, Tomáš Vojtíšek veszélyeztette személyes rekordját a harmadik helyen (15: 15.55 perc ); A prágai Tomáš Endršt (USK) és Albert Kukla (SK Jeseniova) nagy küzdelmet vívott a további helyekért. Endršt végig kiegyenlített tempót (km alatt 6 perc) diktált, végül jelentősen megúszta az ellenfelet, és 2:2-re kiegyenlítette a kölcsönös eredményt (17: 44.37 és 18: 15.59 perc). Hetedik, ujjongó veterán Petr Adam, 1950, PITCH OF CHUZE Prága, a jabloneci verseny másnapján tekintélyes 18:45.01 perces időt ért el, amellyel 3 másodperccel legyőzte Eduard Vodvářka tanítványát, Atletika Jižní Město (18: 48.05 perc VAGY a Silvestrovská csarnok ellen a 67. ponttal a februári bajnokság határa). A következtetést az ismert veteránok, Ondřej Čerepušťák, AC Čáslav, Jan Zajíc, Hvězda Pardubice és Stanislav Marek, a Spartak Třebíč szolgáltatták.

A verseny teljesen sikeres volt, köszönet illeti a szervezőket a lebonyolításért és a bíróknak a minőségi döntéshozatalért. drPB