Az 50 km-es férfi és női verseny közös rajtja 23:30-kor, a verseny vége 04:35-kor. Levegő hőmérséklet 31 ° C, páratartalom 74%. !!!!! ÍGY EZ IGAZI POKOLT SZERET !!!!!

A japán Yusuke SUZUKI lett a férfi rajt-cél rendszer hőse és győztese embertelen körülmények között, 4:04:21-re. Mind az olimpiai bajnok Matej Toth, mind a világcsúcstartó és világbajnoki címvédő Yohann Diniz és még sokan mások rendhagyó körülmények között feladták a versenyt. A kínai versenyt a kínaiak uralták, Rui LIANG lett a világbajnok, 4:23:26h. Csak a harmadik olasz Di GIORGI (4:29:13 óra) és a negyedik ukrán Olena SOBCHUK (4:33:38 óra) tudta megzavarni a kínai nők egyértelmű túlsúlyát.

Amit senki sem gondolhatott volna a katari dohai világbajnokság előtt, az kemény és rideg valóságot hozott ezekben a versenyzők számára rendhagyó körülmények között. De a World Athletics urai már nem láthatták, mert ebben az éjszakai időben már régen elégedetten aludtak a légkondicionált szállodai szobákban. Hihetetlen, hogy a beszedett pénz nevében valaki a versenyzők egészségével tud ilyen szerencsejátékra feliratkozni.

1569733268 P201909290142601A férfi 50 km-es verseny nagyon drámai volt és határozottan nem akartuk, hogy a tévénézők aludjanak. Hősévé vált a szó valódi értelmében Japán Yusuke SUZUKI, 4:04:20, amely a START - GOAL rendszerrel nyert. A saját versenyén már közel 4 perces előnyben volt ellenfelei előtt, így az utolsó 10 km-en luxust engedhetett meg magának, abban a formában, hogy minden kör (2 km) megállt a frissítőnél, nyugodtan ivott, megfagyott és kb. fél perc szünet elképesztő ritmussal és tempóval a következő harcig a forró katari pokollal! Amellett, hogy megérdemelt világbajnok lett, 2020 hónap alatt Tokióban otthonában a 10-as olimpia fő kedvence és jelöltje is lett!!! A második hős egy 43 éves lett !!!!!!! Portugál Joao VIERA, 4.04: 59, 43 évesen !!! zseniálisan kizárta mindkét kínait az érempozíciókból, és kis híján győzött EZÜST, a szembejövő és fantasztikusan befejező előtt A kanadai Evan DUNFEE, 4.05: 02h, aki elviszi a BRONZT a pokolból!

Ennek a szakágnak a világcsúcstartója és a 20-es londoni világbajnok, a francia Yohann Diniz nem sokkal a 2017. km előtt feladta a versenyt. Mind a teljes kimerültségben, mind a teljesítményképtelenségben ilyen körülmények között. Összesen 28 versenyző adta fel a versenyt.

A női 50 km-es verseny a férfiakhoz képest unalmas volt és ha nem férfival menne, akkor valószínűleg mi is lefeküdnénk.....mert a versenyt a kínai gépek uralták, szóval bocsi a nők. A győztes és A kínai Rui LANG lett a világbajnok, 4:23:26-mal, hatalmas előnnyel a honfitársa előtt Maocuo LI, 4:26:40 óra, az ötödik helyre pedig egy másik kínai nő került, vagyis az első ötbe – három kínai nő ....... Az idei Poděbrady győztese okozott nekünk egyetlen örömet. BRONZ olasz Eleonora di GIORGI, 4:29:13aki fantasztikus teljesítményt nyújtott és joggal lett ennek az embertelen fajnak egy újabb hősnője!!!