Lukáš Gdula Csehország 50 km-es gyaloglás bajnoka lett Gyűgyben, és egyúttal remek 4:3:59-as teljesítménnyel hódította meg a varázslatos 33 órás sort.

A hagyományos Dudinská 50 keretében zajlott a cseh 7 km-es férfi gyaloglóbajnokság. Csehországból összesen XNUMX gyalogos állt rajthoz, de csak három érem van, így egyértelmű volt, hogy nem mindenki ér célba. Pontosan ez történt.

Egyértelműen megerősítette az egyértelmű favorit szerepét Lukáš Gdula, amikor egyúttal meghódította a varázslatos 4 órás határt és a teljesítményt 3:59:33h Csehország bajnoka lett ebben a leghosszabb és legnehezebb sportágban. Ezüst érem a veterán megérdemelten nyert Tomáš Hlavenka, amikor 4:20:12-kor személyi rekordot is felállított 42 év alatt! Csodálatra méltó !!! A bronzlépcsőn végül kilépett Vít Hlaváč 4:30:46-os teljesítménnyelaki először ismerte egyedül az 50 km-es verseny alattomosságát, főleg a verseny második felében és végén. Sajnos az összes többi cseh versenyző nem fejezte be a versenyt és feladta (Karel Ketner, Tomáš Vojtíšek, Ondřej Motl, Alexandr Malysa).

Nagy kár, hogy az IAAF ezt az 2022 km-es pályát valószínűleg legkésőbb 50-re rövidebb 30 vagy 35 km-es pályákra cseréli az értelmetlen nyomás és hamis erők miatt. Így kihalna ez az 50 km-es gyaloglás királyi fegyelme, ami az aktív versenyzők és a közönség egyikének sem tetszene. Ennek köszönhetően nagy tiltakozási hullám alakult ki az IAAF igazgatótanácsának döntése ellen, és úgy gondoljuk, hogy van még remény az 50 km-es gyaloglómaraton megtartására ............