Hónaljban futó verseny gyaloglás 2 230A német Christopher Linke és az olasz Eleanora Giorgio lettek a XNUMX. Poděbrady Walking International Walking Meeting győztesei. Anežka Drahotová és Lukáš Gdula országos bajnoki címre számíthatott.

A Twenty Women az olasz kedvenc Eleanora Giorgio gálaműsora volt. Villámgyorsan lőtt a nyitóméterekről, és az egyetlen versenyző, aki lépést tudott tartani vele, az volt Anežka Drahotová. Képviselőnk a negyedik kilométeren kezdett megszakadni, és öt évesen már tizenegy másodperc volt a hiánya Olaszországba. Ezenkívül ellenállnia kellett más ellenfelek támadásának. Elsőként a litván Brigita Varbalyté-Dimšiené előzte meg a nyolcadik kilométeren. A futam közepén Piták edző gondjai a harmadik helyen álltak Giorgitól kevesebb mint egy perces vereséggel. Két kilométerrel később a negyedik helyre esett vissza, amikor nem tudott ellenállni egy másik olasz Valentina Trapletti támadásának. Öt kilométerrel a cél előtt a litván Živilé Vaiciukevičiutéová előzte meg. Giorgio ekkor már fényűző, másfél perces előnnyel vezetett a sorrend második versenyzője előtt. Félelem nélkül nekivágott a diadalnak, amit egy 1:28:49-es rekordtalálással is díszített. A litván Brigita Varbalité-Dimšienéová 1:31:05 perccel a második helyen végzett, a dobogóra pedig az olasz gyalogosiskola másik képviselője, Valentina Trapletti (1:31:36) állt fel. A negyedik litván, Živilé Vaiciukevičiutéová egy helyet veszített a tavalyihoz képest (1:31:53). Anežka Drahotová az ötödik helyen ért célba 1:32:22 idővel, és megszerezte negyedik köztársasági bajnoki címét.

Interjú Anežka Drahotovával ITT.

A nemzetközi meccsen az olaszok uralkodtak, a litvánok a második, a franciák szerezték meg a harmadik helyet.

A férfiaknál valamivel drámaibb volt a menet. A nyitónegyedben egy kilencfős csoport állt az élen, ahol a favoritok közül senki sem hiányzott. A tizedik kilométer tetején mindössze három harcos volt az élen, amelyeket a német védő Christopher Linke és a mexikói Horacio Nava és Ricardo Ortiz páros védett. Ebben a pillanatban elkezdődött a taktika, és a tempó kissé lelassult, amikor Linke hagyta, hogy meghúzza mexikói riválisát. Hasonló forgatókönyv zajlott le egészen a 1. kilométer végéig, amikor a német vállalta, és versenyzői nem tudtak reagálni. Győzelmesen szelte át a célvonalat 21:55:2015-kor, és ezen a találkozón a harmadik győzelmének örült. 2017-ben és 1-ben is nyert Poděbradyban. Horacio Nava 22:13:1-mal felkapaszkodott a dobogóra, válogatotttársa, Ricardo Ortiz pedig bronzot akasztott a nyakába (22:28:1). A negyedik helyen a francia Gabriel Bordier végzett (23:02:1), az ötödik helyen pedig a német Hagen Pohle (23:20:XNUMX) végzett, aki nem ismételte meg tavalyi harmadik helyét. A várakozásoknak megfelelően ő volt a legjobb cseh versenyző Lukáš Gdula a 1. helyen 31:04:20-kor. A XNUMX kilométeres pályán elért negyedik bajnoki aranyat is felvette gyűjteményébe.

Interjú Christopher Linkkel, a férfiverseny győztesével ITT.

A nemzetközi meccsen a franciák nyertek Olaszország és Szlovákia képviselői előtt.

A tíz kilométeres junior versenyt a németek kedvence, Julia Richterová szakította meg a leggyorsabban. A tavalyi grosseti MEJ hatodik versenyzője a rajt után nem sokkal masszív előnyt épített fel, és dominált a nyitó kilométereken. Volt azonban két üldözője, a kazah Ekaterina Slykova és az olasz Andrada Lacatus, akik fokozatosan közeledtek hozzá. Ezután csatlakozott hozzájuk Irka Orla O´Connorová, aki a hatalom legjobbjának bizonyult, amikor Slykovot és Richert is megelőzte. Lacatust a verseny közepén diszkvalifikálták. A futam második felében O'Connor csak növelte előnyét, és 49:23-mal áthaladt a célvonalon, ami személyi rekordja egy perc huszonhárom másodperces javulását jelentette. Jekateřina Šlykovová lett a második 50:15-tel. A bronzpozíciót ezután Richter Julia szerezte meg (50:35). A negyedik helyen a szlovák Ema Hačundová végzett (51:04), az elitötöst pedig az olasz Valeria Disabatová zárta (51:09). A legjobb cseh versenyző Jana Zikmundová lett a 1. helyen 01:21:XNUMX-es idővel.

Az írek uralták a nemzetközi meccset az olaszok és a franciák előtt.

A 10 kilométeres juniorok versenyében a favorit párosa, a francia David Kuster és a görög Yeóryios Tzatsimakis rögtön a rajt után elszakadt a rajtmezőny többi tagjától. Kuster úgy döntött, elindul az első kilométeren, de nem járt sikerrel. A hetedik kilométeren viszont Tzatsimakis is megpróbálta ugyanezt, és leszakította legnagyobb riválisát. Kusternek ráadásul már két piros célpontja is volt, és lassítania kellett, amit a lengyel Lukasz Niedzialek használt ki, aki egy időre még a második pozícióját is javította. A franciának azonban sikerült megtartania. Tzatsimakis pedig nem növelte előnyét, és nem engedte át magát, amikor 41:45-re megszerezte az új személyes rekordot. Koster Dávid az utolsó körben döntött az ezüst megszerzéséről, amikor sikerült eltávolodnia Poláktól és 42:07-vel átszelte a célvonalat. Lukasz Niedzialeknek meg kellett elégednie a bronzzal és 42:14-gyel. A legjobb 5-öt aztán az olasz Davide Finocchetti (43:57) és Diego Chirivi (44:14) tette be. Rostislav Rožnovský 46:33-mal a tizenkilencedik lett a cseh versenyzők közül.

A nemzetközi meccsen az olaszok lettek a győztesek. A franciák a második helyen végeztek, a szlovákok pedig a harmadik helyet foglalják el Poděbradyból.