A legjobb cseh sportolók a Black Milk énekes trióba fordultak be

A gerelyhajító Nikola Ogrodníková pályafutása során először uralta a Cseh Atlétikai Szövetség XNUMX. alkalommal megrendezett „Az év sportolója” szavazásán. A pálcikakészítő Amálie Švábíková lett az év juniorja. A féltenyésztő Lukáš Hodboď lett az év felfedezettje, Rudolf Černý pedig elnyerte az év legjobb edzőjének járó díjat.

18 atro 0351A második helyet egy gyalogos foglalta el Anežka Drahotová. Tavaly aggódott, de az idei szezon teljesen más volt. Rögtön az elején második lett Luganóban és Dudincében. Hatodik helyezést ért el a Tajvanon, Kínában zajló csapat-világbajnokságon, 1:28:40-es időben. A berlini Európa-bajnokságon aztán az utolsó kilométerekért küzdött a kontinensbajnoki címért. Az ezüstérem végül 1:27:03-ra újabb remek teljesítményt nyújtott, és Anežka így folytatta négyéves zürichi Európa-bajnoki bronzsikerét. Piták edző megbízottja az ötödik helyen áll az idei világstatisztikában. Anežka korábban kétszer is az év juniorja címet kapta, és 2014-ben elért ötödik helyezése volt a legmagasabb a főkategóriában.

A 2018-as szezonban csak nők, aki elintézte, hogy a cseh atlétika érmet kapjon a berlini Európa-bajnokságról. Dárdás Nikola Ogrodníková és gyalogos Anežka Drahotová ezüstérmes lett, a maratoni futók Eva Vrabcova Nyvltova bronz.

Ennek eredményeként az 1., 2. és 4. helyet szerezték meg a szavazáson. Csak a harmadik dobó Staněk törte meg a női hegemóniát.

Mindhárom nő találkozott a dobogón, mielőtt az eredményeket feloldották. A szervezők úgy döntöttek, hogy folytatják azt a hagyományt, hogy a gálaest során maguk a sportolók gondoskodnak az énekpadról. Így mutatkozott be korábban Jaroslav Bába és Petr Svoboda, a hátvéd váltó Gyors lányok, Barbora Špotáková vagy Jakub Vadlejch. Ezúttal a cseh érmes trió a Sedm krát című dal módosított szövegét adta elő, amely 2003-ban a Black Milk azonos nevű csoportalbumának főcímdala lett, azaz Tereza Černochová, Tereza Kerndlová és Helena Zeťová.

ANEŽKA DRAHOTOVÁ: Séta vagy futás? Nem vágtázok És így választottam És lassan sietek Hányszor? Hetente hétszer. Hétszer.