Vladimír Kánský az M75-ösben 5.000 m-es gyalogláson 31: 31,34 perc VILÁGBAJNOK !!! Gratulálunk !!!

A medálszőlő túl magas másoknak! Trópusi viszonyok 32 °C és forró spanyol nap!

IMG 8861Már az elején meg kell jegyezni, hogy Malagában olyan példátlan és hatalmas verseny volt ezen a Masters Világbajnokságon, amire az MS Masters már nagyon régóta nem emlékszik. Mind mennyiségileg, mind minőségileg. A 8.000 faház összlétszáma a mennyiségről tanúskodik!!! női sportolók minden szakágban, amiből kb 700 van!!! versenyzők gyalogló szakágakban 5.000m, 10km, 20km (400 férfi / 300 nő) !!!!! Az elért teljesítmény a minőségről tanúskodik – lásd a bajnokság honlapján az eredmény rovatot.

Az 5.000 méteres gyaloglás a pályán indította a versenyt gyalogló versenyszámban (4. szeptember 6.9.2018-XNUMX.):

Az első kedden 4.9. a legrégebbi és Vladimír Kánský ARANYÉRMÉRE futott M75-ben 31: 31,34 perccel!!! Az ausztrál Benett mindössze 7 másodperccel végzett mögötte, a kanadai Jobin pedig több mint fél perccel a kormány mögött futott a bronzért. Vladimír Kánský 1940-es éve tehát 78 évesen lett világbajnok, tekintélyes idő alatt, amit sok „fiatal” megirigyelhetett ilyen trópusi körülmények között (32 °C). Amikor 2 nappal a malagai verseny után találkoztam Vladával a metróban, azt mondta, hogy nem bánja a meleget, mert van otthon szaunája és rendszeresen jár, és szerintem elég gyakran edz benne. ........

Akkor még aznap este Petr Adam M65-ön küzdött, amennyit csak tudott, és 31:22,75 perc alatt a 10. helyet szerezte meg.. Petr 31:30 perccel a verseny előtt kitűzött célt és ezt a célt maximálisan teljesítette, így mindenképpen elégedett.

Szerdán 5.9. este a női versenyen  A W45-ös Lenka Borovičková 28:15,47 perccel ért célba az 5. helyen, amikor a 4. helyen majdnem 1 perccel gyorsabban kellett mennie.

IMG 8907csütörtök 6.9. majd a "legfiatalabb" férfi kategóriák indultak, Pepa Smola M50 11 óra körül indult a versenyen, ekkor nagyon kellemetlenül kelt fel a hőmérséklet és a nap. Ennek ellenére a terv szerint küzdött majdnem a 3. kilométerig (részidő 2.km 9: 58perc), és tartotta az 5. helyet valós távban, de aztán kicsit lelassult a tempója és az erős ellenfelek egyszerűen jobbak voltak ezen a napon. Végül 8. hely 25-ben: 20,66 perc persze kiábrándító, de az 5. hely felé nem nagyok a távolságok, így még nagyon lehet gondolkodni a hosszabb pályákon, amelyek a 10.9-en (10km) és a 14.9-en jönnek. (20 km) a jelenlegi helyzet javítása érdekében.

Vladimír Kánskýn kívül, aki minden bizonnyal más versenyeken is érmet nyer, úgy tűnik, ezúttal túl magasan fognak az érmek a többiek számára. De ez egy sport, és minden megtörténhet, főleg hosszabb távokon, szóval kovakőt semmiképpen nem dobunk a rozsba. Harcolni fogunk, amit az erőnk megtesz, és amit a forró spanyol nap megenged .............