Hatalmas szenzáció és sokk az Európa-bajnokság elején - az olimpiai győztes és világbajnok Matej TÓTH legyőzte az ukrán ZAKALNYCSKIJM!!!!, a fehérorosz DZIUBIN bronzérmes lett. Lukáš GDULA a 21. helyen 4:05:44-ben Gratulálunk !!!

A nőknél viszont a portugál Inês HENRIQUES megerősítette a favorit szerepét, és megszerezte az Európa-bajnoki címet a női 50 km-es gyaloglásban !!!

Az időjárás-előrejelzés "sajnos" ezúttal 150%-os volt. 35°C árnyékban, tiszta égbolt. Úszáshoz és sörözéshez - nagyszerű, menő. Egy ilyen legmagasabb szintű versenyért Európában, lehet = !!!ERŐS VÁLTOZÁS MINDENKINEK!!! Ezért mindenki, akinek sikerült ezt a hihetetlenül nehéz ötvenet egy ilyen kemencében befejeznie G GRATULÁLUNK!!!

Természetesen gratulálunk Lukáš Gdulnak, aki 4:05:44-es idejével és európai 21. helyével egy nagyszerű harcos szívét mutatta meg, és bár két nagyobb krízist élt át a versenyen (28-30 km-nél, majd 36 és 38 km között) legyőzte és 100%-ban megfelelt az elvárásoknak! A verseny kevesebb mint 4 órára szakadt meg, ami az 34 éves elittársadalom határát jelenti, egyelőre mintegy XNUMX km-en keresztül tartott, majd erővesztés az egyre forróbb úton a belvárosban. Berlin.

A férfiaknál (Lukáš Gdulról – lásd külön bekezdés fent), ahogy a cikk címe is egyértelműen kimondja, az összes favorit favoritja az Európa-bajnoki címből nem örvendezett. A verseny elején ez nem sokat jelzett, ugyanis miután a 20. km-en Tóth Matej megszabadult az üldözők csoportjától, amelyet az olasz Marco de Luca vezetett, úgy tűnt, egész jól el fogja játszani a kedvenc ...... Egy ideje az ukrán Zakalnickij, a fehérorosz Dziubin páros sokat tett hozzá, és 2:8 perc körül elkezdett 50 km-es köröket sétálni !!! és Tóth alig bírt 9:00 percet egy körön (nehéz megmondani, de hölgyeim és uraim !!! ez az 1 km-es tempó 4:30 perc alatt ..... 35 °C árnyékban ). ...... próbáld ki "csak" fuss pár kilométert és elmész sürgős fogadásra a Motolba........). Gyors volt, nagyon gyors, szó szerint dühöngött ezeken a körülményeken, és az ukránnak sikerült is, a 32. km-en megelőzte Tóthot, a 40. km-en a fehérorosznak sikerült ugyanez, és Nor Haukenes is belejött az egészbe. Tóth előtt. És hirtelen Tóth abban a pillanatban érem nélkül maradt!!! Így aztán egy igazi dráma játszódott le a végén. Az ukránokat már senki sem fenyegette, és szenzációsan Európa-bajnoki címet szerzett 3:46:32-nél, Tóth Matej felépült és 3:47:27 végén ezüstérmet szerzett, így újabb értékes fém kerül a mellé. gyűjtemény. , Fehéroroszország Dziubin az utolsó fordulóban nem őrizte meg előnyét Tóthtal szemben, így 3:47:59 óra alatt megszerezte a személyes rekord bronzérmét, ami nem maradt el Haukenesének, aki a 4. helyen végzett 3: 48:35 óra. Ezután a hazai versenyzők közül az első, Carl Dohmann az 5. helyen végzett SB idővel 3:50:27 órával, egy másik hazai versenyző Nathaniel Seiler pedig a 8. helyen végzett a személyes rekordban 3:54:08-val. A rendező országnak és Lengyelországnak is nagy sikere ezen a pályán (Rafal Augustyn 6. hely, Rafal Sikora 7. hely). És a lényeg persze a németek szombati „húszán” férfiaknál (Linke) .....

A női 50 km-es gyaloglás premierjén az Eb-n viszont a portugál Ines Henriques megerősítette a favorit szerepét, és remek idővel, 4:09:21-re nyert. a bronzért pedig egy másik spanyol favorit Takács Julia 4:12h. Még több ukrán! a negyediken! hely Yudkina 44: 4.15: 22h és ötödik! hely Vitovshchyk 4:20:46 nem hozott érmet Ukrajnának, de így is megerősítette Ukrajna egyértelmű dominanciáját egy 4 km-es gyalogláson !!! Velünk kellene kezdeni valamit ez ellen, különben Európának és a nők világának hiányozni fogunk ............

Sajnos ezeket a remek berlini helyszínen zajló izgalmas versenyeket a német rádió és televízió nem nagyon prezentálta. Nagy ARD hiba! Kár, kár!

Eredmények osztott 50 km-es gyaloglás férfiaknál     Eredmények osztott 50 km-es gyaloglás nőknél