NŐI VILÁGREkord 35 KM-BEN GYALÁS DUDINCÍBAN, MARTÍNKOVÁN 20 KM-BEN 4.

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE

GARCÍA LEÓN 35 KM VILÁGREkorder:

weboldal Garcia Leonova D50 2023 fotó Pavol Uhrin 768x5122022 világbajnoka 20 és 35 km-en Kimberly Garcíová Leónová (fotó a bal oldalon) Peruból, a Duda Fifty 42. kiadásán alakult gyaloglásban (találkozó a World Athletics Race Walking Tour aranyszobrával) alap világrekord 35 km-en keresztül 2:37:44 h) A szakágváltást követően (50 km-ről 35 km-re) a World Athletics 2:38:00 órás határt szabott, amit le kellett lépni ahhoz, hogy a teljesítményt világcsúcsként ismerjék el. Margarita Nikiforova tavaly érte el ezt a határt, de a teljesítmény nem került be a rekordok közé, mert Oroszországnak nemzetközi távja volt.

Garcíová León az elejétől fogva egyedül pedálozott elöl, és fokozatosan növelte előnyét a 35 km-en debütáló kínai nővel szemben. Liu Chung, 50 km-en világcsúcstartó, 2016-os riói olimpiai győztes 20 km-en és négyszeres világbajnok. A perui nő 2:22 perces vezetéssel diadalmaskodott (2:40:06 – ázsiai rekord). Harmadik helyezést ért el Magaly Bonilla Ecuadorból (2:46:32). Garcia León részidők - 5 km: 22:41, 10 km: 45:03, 15 km: 1:07:29, 20 km: 1:29:58, 25 km: 1:52:29, 30 km: 2 : 15:10.

„Nagyon jó munkát végeztem. Tudtuk, hogy a dudinciei versenyek színvonalasak. Kicsit aggódtam az időjárás miatt, mert erős szél fújt, de sikerült. Az utolsó 15 kilométer már az időjárást figyelembe véve is nagyon nehéz volt. Nem tudom hol vannak a határaim. Még mindig dolgozom magamon. Mindkét szakágban újra kimegyek a világbajnokságra. Budapest előtt ez volt az utolsó harmincöt. Végül is jobban szeretem a húszat" – árulta el Kimberly Garcíová León a célegyenesben.

A cseh női versenyzők közül a huszonkettedik TZsinórban harmadik címét szerezte meg ereze Ďurdiaková, aki 3:13:53 alatt haladt át a célvonalon, és mivel ennek a találkozónak a részeként zajlott a Csehország bajnoksága 35 kilométeres pályán.. Klára Hlaváčová (3:29:36) és Štěpánka Pohlová Kučerová (3:30:12) kísérte a dobogóra.

weboldal Doctor D50 2023 fotó Pavol Uhrin 768x512A mexikói José Luis Doctor Morales (fotó balra) 2:26:37-es országos rekorddal nyerte meg a férfiak XNUMX-ét. amely így egy helyet javult a tavalyi évhez képest. A második a tapasztalt brazil Ciao Bonfim lett 2:27:30-val, a bronz pedig Lihong Cuia (2:29:00) révén Kínáé. Vít Hlaváč 27:2:43 alatt a 43. helyen zárta a versenyt, és sikeresen megvédte tavalyi országos bajnoki címét. Martin Nedvídek (2:58:01) és Lukáš Gdula (3:02:59) előtt.

MARTÍNKOVÁ NEGYED ESPOO HATÁROZATÁVAL 20 KM-EN:

Eliška Martínková érte el egyértelműen a legjobb cseh eredményt a női húszban. Kateřina Čermáková edző védőnőjének ez volt az első éles rajtja. A kolumbiai edzőtábor keretein belül teljesített egy edzőversenyt, de Dudince-ben már egyértelmű ambícióval indult a versenyen, ez pedig az volt, hogy átlépje az indulás határát a 23 éven aluliak Európa-bajnokságán 1:37, ami Eliška számára nem lehetett probléma. A tizedik kilométerre a negyedik helyen állt a 45:57-es középidőben, és ekkor tizenöt másodpercet veszített a harmadik mexikói Sofia Ramos Rodrígueztől.

A verseny második felében a veszteség tovább nőtt, és a dobogó távolabb került tőle. Martínková a negyedik helyet szerezte meg 1:35:24-es idővel kényelmesen teljesítette a jelölési követelményt, hogy indulhasson a finnországi U23-as Európa-bajnokságon. Az egyértelmű szuverén győzelemért a mexikói Alegna Gonzáles nagyon jó időt és egyben karriercsúcsot ért el 1:28:09-re, megelőzve a Puerto Rico-i Rachelle Perezt (1:31:11) és a már említett honfitársát, Sofia Ramost. Rodríguez (1:34:22).

A férfiak 20 kilométeres versenyében öt év után ismét a kolumbiai Eider Arévalo szerezte meg a dudai elsőséget. A 2017-es világbajnok a 1. kilométeren megelőzte az akkor éllovas svéd Perse Karlströmet, majd csak növelte előnyét a célig. Befejezési ideje 19:23:1 lett. Karlströmnek 19:44:1 alatt meg kellett elégednie a második hellyel. A harmadik mexikói Noel Almazán nem jutott 20:1 alá (20:46:XNUMX). A legjobb cseh versenyző, Adam Zajíček a huszonnyolcadik helyen végzett 1:29:03-as személyes rekordjával. és a gyalogló csapat Európa-bajnokságon is részt vesz Poděbradyban. Éppen ellenkezőleg, majdnem egy perccel lemaradt a rajthatárról a 23 éven aluli Európa-bajnokságon.

A junior női 10 kilométeres versenyt a mexikói válogatott uralta, akik a győztesek dobogósainak teljes legénységét biztosították. A kedvenc Karla Ximena Serrano nyert. A cali junior világbajnok 45:33-as teljesítménnyel diadalmaskodott honfitársa, Maria Fernando Santiago (46:50) és Renata Cortéz Romero (47:30) előtt. Két legjobb versenyzőnk is elégedett lehet. A nyolcadik Ema Klimentová (50:43) és a tizenkettedik Alžběta Franklová (51:59) személyes rekordot döntött, és bebiztosította a részvételt a poděbrady-i csapatgyalogló Európa-kupán. A junior versenyt ugyanezen a pályán a hazai Filip Krestianko nyerte 43:38-ra.