Újévi gyalogos csarnok, Jablonec nad Nisou, Strělnice csarnok, 27. december 2022.

A koronavírus okozta kétéves szünet után visszatért a gyalogosnaptárba a hagyományos fedett pályás verseny, amelyet hosszú évek óta használnak a gyalogosok az elmúlt szezon zárásaként. František Párys és a szervezők egész csapata nagyon sok köszönetet és elismerést érdemel azért az erőfeszítésért, amellyel a szünet után folytatták és megszervezték a versenyt.  27.12.2022-én kevesebb mint harminc gyalogos gyűlt össze a Jablonec csarnokban. A korábbi évekhez képest alacsonyabb részvétel az elmúlt hetekben Csehországon végigsöpört influenzahullámnak is köszönhető.

cpa78531A legfiatalabb férfi és női gyalogosok 2000 méteres versennyel indultak a versenyen. Ő haladt át először a célvonalon Lucie Maredová (Atletika Jižní Město, tr. Mandíková), aki a Pražská hodinovkától 22 másodperccel 13:05.92-re javította teljesítményét. A fiúk között nyert Vojtěch Landyš (AC Ml. Boleslav, tr. Irain) 13:19.66-os teljesítménnyel.

A tanulók 3000 méteres versenyét 15:39.30 perccel nyerte meg Ondřej Plecháček (AC Turnov, tr. Krištof) új fedett pályás személyes rekordot. Második helyen végzett a fedett torna is, a meglepő érmes MČR žactva, Dan Mochal (AC Slovan Liberec, tr. Párys), és 16:16.44-es idővel Marek Rösler (AC Mladá Boleslav, tr. Irain/Prückner).

A nőknél a hagyományos 3000 méteres pályán a lapok kiosztására abban a pillanatban került sor, amikor a pillanatnyi legjobb cseh női gyalogló benevezett a versenybe. Eliška Martínková (USK Prága, tr. Čermáková). Bár legalább gőzerővel nyert, az OR-t 13:07.46-ra javította, és kiváló felkészültséget mutatott a felkészülés ezen szakaszában, de technikailag egyáltalán nem volt meggyőző. A tehetséges junior, a tavalyi jeruzsálemi ifjúsági Európa-bajnokság résztvevője, Ema Klimentová (AK Šternberk, edzők: Sadil/Čermáková) szintén második lett. A februári MČR-rel szemben a csarnokban 12 másodperccel 14:22.60-ra javított. Idén a szorgalmas Alžběta Franklová (SK Jeseniova, edzők Korbel/Čermáková) jutott tovább a junior nők kategóriájába, aki az egyéni csúcsot is megszerezte - 14:31.43. Johana Petříková is 16 perc alá került az új OR-ban - 15:48.26 (Spartak Prague 4, tr. Brandejský), óriási, közel 3 perces javulás minden bizonnyal Nelly Bugárovát (Škoda Plzeň, tr. Malysa) boldoggá tette a célegyenesben - 16:10.66 . Újabb személyes rekordot döntött meg Ema Kyselicová (Spartak Praha 4, tr. Brandejský), aki messze a hatodik veterán Lenka Borovičková (SK Nové Město n. Metují) mögött végzett. 9 női versenyző fejezte be a versenyt, közülük heten OR-ban.

A férfiaknál csak a veterán Nedvídek szerepelt a felnőtt képviselők között, de minden gyaloglásrajongó izgatottan várta juniorjaink Zajíček (Atletika Poruba, tr. Ketner) és Morávek (Škoda Plzeň, tr. Piták) küzdelmét. Idén mindketten a felnőtt kategóriában indulnak, az utolsó versenyt a juniorok között egyértelműen Adam Zajíček döntötte el új, 20:44,99-es rekordjával. Bár Jarda Morávek ezúttal jelentősen lemaradt, 21:26.19-es ideje nem a legrosszabb a felkészülés ezen szakaszában. A harmadik helyet könnyedén szerezte meg a kortalan Martin Nedvídek (AC Rumburk) 22:44.40-es teljesítménnyel. Albert Kukla (SK Jeseniova, tr. Korbel) is 25 perc alá került az új versenyautóval - 24:09.26. 11 harcos fejezte be a versenyt.

A szilveszteri fellépések elmúlt évében nemcsak szép küzdelmek, színvonalas előadások és OR-ok özöne mutatkozott meg, hanem a gyalogosok érdeklődése is a fedett pályás versenyek iránt. Ezért is jó, hogy a lassan kezdődő fedett pályás szezon a versenyzési lehetőségek egész sorát kínálja majd.