Szerző: MUDr. Petr Brandejský

Sajnos kiderült, hogy idén 1 méterrel rövidebb volt az 24 km-es kör, így minden teljesítmény szabálytalan (3 km 72 m, 5 km 120 m, 10 km 240 m - a valós hossztól való valószínű időeltérés lehet a jelenlegi teljesítményük alapján kell kiszámítani), és ekként szerepelnek a táblázatokban; bajnoki pontok érvényesek maradnak.

A gyors aszfaltos (kissé kopott felületű) verseny következő és valószínűleg utolsó évében jó időben (18 °C, napsütés felhő alatt, kicsit hidegebb szél) zajlott a jól ismert közép-csehországi városban; 102 gyalogos és gyalogos volt a rajtnál, közülük ketten Szlovákiából. A szervezők (Sports Walk Prague, zs, Petr és Tomáš Kratochvílová úr vezetésével Milovice városával együttműködve) sikeresen lebonyolították a versenyt a tévedésig a felső kanyar pozíciójában.

5km3 km a körpályán hallgatók között:

megnyerte Csehország fedett pályás bajnokát Ondrej Plechacek, 08 az AC Turnovtól 16:01 perc alatt; Az idő lehetett volna jobb is, de egy nagyon gyors első km 4:35 percben rossz taktikának bizonyult. A Vrchlabí terem bronza a két tanuló és egy veterán között dominált Katerina Hromadkova, 08 17:23 percig; ő is túl gyorsan kezdett.

5 km a körpályán a II. női bajnokság (16):

dominálnak a serdülők túlsúlyával; ezüst ellen a teremből, Vrchlabí Pittner Adél, egyre jobb lett Alžběta Franklová, 05, SK Jeseniova 24:41 perc alatt (az első km-t is túl gyors volt 4:35 percben), az ellenfél 25:30 percet ment. A harmadik helyet egy veterán szerezte meg Lenka Borovičková színekben SK Nové Město n / Met. (28:05 perc), negyedik Petra Jeníková, 96, Spartak Prague 4 (28:59 perc), ötödik pedig egy másik veterán Pavla Nedvídková, AC Rumburk 29:34 perc; hatodik lett a Havířov Atlétika 04-es ifije, Tereza Mrázková (29:37 perc). Veronika Scholzeová (30 éves, SK Nové Město n / Met) még mindig 98 perc alá került. (29:42 perc) és a 04 éves Katka Nedvídková junior képviselő, az AC Rumburk, amely elbukott (29:43 perc). Az "ötös" legidősebb versenyzője a rumburki Miloslava Reinová volt, 54 éves, 31:28 perccel.

5 km a körpályán a II. férfi liga (30):

a junior vált el leggyorsabban Robert Hurdálek, 03, SK Nové Město n / Met., aki később behódolt egy korábbi szlovák veterán képviselőnek Milan Rízek, a TaF Brno vendége, aki nyert (21:39 perc), de nagy tempót tartott (21:51 perc), harmadik lett. Rostislav Kolar, 87 éves, SK Hranice 22:30 perc alatt. Junior Roman Hanyk (04), AC Turnov (23:22 perc), tapasztalt Vojtěch Ambrož (91), SK Nové Město n / Met, más helyeken érkezett. (23:33 perc) és a "vendég" futó Michal Hanyk, 02, AC Turnov (23:52 perc). Érdemes megemlíteni a tinédzser Vojtěch Novák, 7, TJ Slezan Frýdek-Místek idejét (06:24 perc); A verseny legidősebb résztvevője a 46 éves, egykori válogatott olmützi Václav Dostalík volt (30:82 perc).

10 km az I. Iiga női körpályán (23 gyalogos:

extraligás játékosok részvételével): a világbajnokság és Európa-bajnokság limiterje 4:15 perccel nyert Eliška Martínková, 02, AK Olymp Brno (47:04 perc) az ifjúsági bajnok előtt Emou Klimentová, 05, AK Šternberk (ígéretes idő 51:19 perc, de nagyon gyors kezdés után lelassult) és junior bajnok Hlaváčová Klára, 03, A. C. TEPO Kladno (52:28). A friss veterán Štěpánka Pohlová Kučerová, TJ Sokol Hradec Králové (52:34 perc) ismét legyőzte a női fedett pályás bajnok 02 éves Jana Zikmundová, az AK ŠKODA Plzeň (53:43 perc) negyedik helyen, a hatodik helyen pedig egy másik veterán végzett előnnyel. 2,5 percből Jana Vildová, TJ VTŽ Chomutov (55:45 perc). Három fiatal versenyző szerezte meg az élmezőnyt - Johana Petříková (02), Spartak Prague 4 (58:12 perc) és a serdülő Lucie Krinwaldová (05), AC Mladá Boleslav (58:28 perc) és Michaela Plešáková, 05, TJ Sokolvice České Budějo (58) : 59 perc). A "tízes" legidősebb résztvevője a brünni Lenka Slabáková (16 éves) volt 56:1:03-cel.

Pódium10 km az I. liga pályán férfiak (26 gyalogos):

extraligás játékosok részvételével) kezdettől fogva dominált a cseh olimpikonok Hlaváč és L. Gdula küzdelme a szlovák olimpikon Morvayval, aki a Hvězda Pardubice vendége. A pálya felénél Morvay megelőzte Hlaváčot, Gdula már elvesztette a kapcsolatot, és a cél is rendben volt Michal Morvay, 96 éves, idő 40:58 perc - Vít Hlaváč, 97, AC TEPO Kladno, idő 41:19 perc -  Lukáš Gdula, 91, Hvězda Pardubice, idő 42:17 perc. A junior Jaromír Morávek, 03, AK ŠKODA Plzeň (46:48 perc) negyedik lett az edzéstempóban, az egykori válogatott és most sikeres edző, Karel Ketner az ötödik, az SSK Vítkovice 90 47:29 perc alatt (helyére sérült Zajíček). ) és a hatodik hely 47:57 perc alatt Tomáš Gdula, 97, Hvězda Pardubice. Ezt követte a 97 éves Aleksandr Malysa, a Brnoi VSK Egyetem (48:14 perc) és meglepő módon két nagyon távoli generáció képviselője: a 65 éves Miloslav Lapka a TJ Sokol České Budějovice-től (49:49 perc) és a 19. -éves tinédzser Albert Kukla az SK Jeseniova csapatából (49: 59 perc). A "tíz" legidősebb résztvevője a třebíči Matador, Stanislav Marek (26 éves) volt 80:1:19-kor.