Gyaloglóverseny bajnokság 2022 – MASTERS 10 km – Eredmények

Muscat 2022Az első sportoló, aki újra feltűnt, a kanadai Dmitry Babenko M45 volt. Ő és Rodrigo Moreno Munar (Columbia M55) és Jay Prakash (India M35) majdnem ugyanannyit osztottak meg 2K-val 10:35 perckor. Az első hét helyezett, mindannyian férfiak, 1 órán belül végzett. Az első nő, aki áthaladt a célvonalon, a görög Marina Cavello W55 volt, aki gyaloglótársa, Dimitrios Kelepouris M55 mellett ért célba, 1:02 fölött. Az összes legjobb gyaloglónak nagyon egyenletes volt a szétválása. A szétválásokat minden kilométernél rögzítették.

A második és harmadik nő a célvonalon a kanadai W40-es Marina Crivello és az ausztrál Heather Carr W70 volt. Mindkettőnek nagyon gördülékeny járásstílusa volt.

A legidősebb férfi hihetetlen idő alatt, 1:01:53 alatt érte el. Andrew Jamieson M75 egy többszörös rekord és díjnyertes Ausztráliából.

Minden célba értő hálás volt a lehetőségért, hogy a világszínvonalon versenyezhetett. Az interjúk során néhányan a pálya lejtésére és a még mindig felfelé sugárzó hőre panaszkodtak.

A köröket számoló tisztviselők teljes létszáma volt, és a Seiko mattok rögzítették az összes szakadást a célegyenesben és a pályán kívül.

A Mixed Team Awards díjátadón az új iráni futóversenyzőink domináltak, harmadik helyezést értek el a 35+ korosztályban, másodikak 50+ és elsők 60+ kategóriában. A leggyorsabb vegyes csapat a 35+ Team Canada volt, Marina Crivello és Dmitry Babenko 1:55.29 összidővel.