18.9.2021., BOLESLAV MLADÁ, CSEH BAJNOKSÁG A PÁLYÁN 3 m SÉTA

A kevés aktívan edzõ tanulók többségének minimális indulási lehetõséget biztosító szabadtéri szezon után eljött az õszi csúcs - a bajnoki verseny - ideje. A ČAS technikai delegáltja összesen 19 tanulót és 17 tanulót választott ki a nevezések közül, és várhatóan a Turnovban, a Ludvík Daňek Emlékműnél (szeptember 3000-én) megrendezett 14.9 m-es gyaloglóverseny után K. Čermáková ifjúsági szakszervezeti edző lesz a legjobb. gyalogosok - Matěje Piták és Adéla Pittnerová (idén mindketten nem jártak a „hármasban”). Ennek a szettnek a kilátása elégedetlen, a teljesítmény szintje az elmúlt 6 évben nem volt ilyen alacsony. 2016-ban 29 tanuló indult a jabloneci cseh bajnokságon, a 24. pedig 19:46 percet ért el, idén viszont a 6. helyen áll, az utolsó válogatott pedig 23:36 perccel. Ezzel szemben ebből a 29-ből csak hárman versenyeznek idén, és csak a turnovi Zikmundová jutott országos szintre. A diákoknál is hasonlóan néz ki, akkor 16-an álltak rajthoz és idén már csak a jól ismert Mladá Boleslav junior Balicz edz. A 19 kiválasztott tanuló közül 11-en e hónap elején (!) indultak először gyaloglóversenyen (és felkészülés nélkül), a 17 tanulóból pedig 6-an, hogy elmagyarázzák teljesítményüket. Csak remélni tudjuk, hogy a bajnokság után legalább néhányan megpróbálnak szisztematikusan edzeni, ha edző áll a rendelkezésére.

A lányok kategóriájában a tavalyi třineci bajnok volt a favorit Adéla Veselkova, 06, SAK Rumburk, edző M. Dušek; ahonnan (időjárástól függően) jóval 15 perc alatti idő várható (Ma Turnovban viszont 40 másodperc alatt, 15:25 perc alatt kikapott Pittnertől). Váratlan versenytárs lesz Adéla Pittnerová, 06, SK Vrchlabi SMOLA KONSTRUKCE, edző K. Maternová; 14-es Turnovból elért ideje: 46.86 perc és a Veselková felett aratott győzelem óriási szenzáció. A harmadik helyért minden bizonnyal nagy küzdelem zajlik majd a TJ Slezan Frýdek-Místek J. Nejezchleba edzője között. Viktoria Bartonova, 08:XNUMX Eliška Kokořová, 07 (16: 42.73 és 16: 43.09 perc idejük messze megelőzi az üldözőket). Egy másik frýdek-Místek tanítványa, Nejezchleby edző a legjobb hat közé tartozik a teljesítmények alapján Michaela Bobokova, 07 (18: 12.78 perc) a Ema Kyselicová, 06, ATLÉTIKA Jižní Město, edző P. Brandejský (18: 32.64 perc). 19 percnél rövidebb ideig próbálhatnak támadni Nela Skupieňová, 07, AK Šternberk, M. Sadil edző (a Klimentová ifjúsági csapatot is edzi) ill. Lucie Reichstein, 07 Maternová edző Vrchlabí csoportjából (19:42.72 perc, tavasszal az olmützi körpályán 18:12 perc). Alig 20 perc alatt, a tavalyihoz hasonlóan Třinecben a 06 éves Kristýna Ščerbíkovának, ATHLETIC Rudná, M. Dončev edző (19: 57.9 perc) sikerült idén megfutnia a „hármast”. Az összes többi résztvevő élete második vagy harmadik versenyére megy (14 napon belül), és technikailag és hatékonyan akar majd sikeres lenni.

CykloTanuló kategória páratlan uralkodnia kell Matej Piták, 07, SK Vrchlabi SMOLA KONSTRUKCE, edző K. Maternová; idén Poděbradyban 5:24 perc alatt sikerült 14 km-t körpályán (a korosztályában országúti kerékpározásban is Csehország képviselője); lehetőségeiben jó körülmények között 14 perc alatt is van az idő (ma Turnovban 14:04.87 percet futott). Újabb ezüstérem felé tart  Vojtech Novak, 06, TJ Slezan Frýdek-Místek, edző J. Nejezchleba (idén 16:13 perc) ;, évről évre fejlődik, és mindig jól felkészült a cseh bajnokságra. Egy perccel hátrább a harmadik helyért futnak a fiúk: Nejezchleby edző Frýdek-Místek csoportjából Václavik Simon, 08 (17: 13,38 perc), Maternová edző Vrchlabí csoportjából Filip Klazar, 06 (17: 24.64 perc) és a Vyškov-i "orlík", A. Málková edző Čenek Topor, 07 (17: 24.75 perc). Az idei újonc 18 perc alá ment Philip Barton, 06, Athletics Jižní Město, edző P. Brandejský (17: 35.90 perc) és Matěj Hejčl, 06, TJ Jiskra Otrokovice (edző?); tavaly ősszel két versenyen ment, idén egy szeptemberben (17: 55.29 perc). A Sokol Kolín-atletika újonca 18 perces időre gondolhat Jan Švach, 06 (18: 38.91 perc) és egy kicsit tapasztaltabb Eduard Vodvářka, 06, Atlétika Jižní Město, edző P. Brandejský (18: 57.19 perc). A rajtmezőny többi tagjának feladata a technikai és hatékony siker. A diákok szombaton 16,10-kor, a tanulók érkezés után 16,35-kor kezdenek. Az időjárás-előrejelzés szerint a korábbinál hidegebbnek, 18 C fok körülinek kell lennie (talán!). MUDr. P. Brandejský, 14.9.2021

FOTÓ:

Matěj Piták és Adéla Pittnerová az olmützi kerékpáristállóból Mapei Merida Kaňkovský ők is nagyon tehetséges kerékpárosok, amit a Little Peace Race nevű nemzetközi kerékpárversenyen is bemutattak Lanškroun régió útjain. A három szakaszból álló versenyen Matěj Piták volt a legjobb hegymászó, a kadétok között pedig a tapasztalatot gyarapodó Adéla Pittnerovának is sikerült megállnia a helyét.