A bírói séták teljesen méltatlan, sőt botrányos viselkedése teljesen beárnyékolta a felfelé ívelő teljesítményt és az ifjúsági séták részvételét a prágai Stromovkában, az olimpia atlétikai csarnokában, a Köztársasági Bajnokságon. Ezek az RCH-k el akarják-e venni a gyerekek és a fiatalok kedvét a sporttól és demotiválni?

1Sajnos ez a cikk arra kényszerített, hogy ne csak a sportolók, hanem a játékvezetők teljesítményét kezdjem meg.

Néhány jelölt RCH viselkedése és döntéshozatala ismét megmutatta, mennyire gyenge és romboló az a tény, hogy a gyaloglást olyan emberek döntik el, akik hivatalosan minősített képesítéssel rendelkeznek, de áttekintésüket és tapasztalataikat saját veterán gyaloglási tapasztalatuk vezérli, nem a szabály. 230.

Nincs értelme teljesen illetlen viselkedést leírni, beleértve a pálya mentén való fekvést vagy térdelést, hogy az RCH állítólag érintkezésbe kerüljön, a gyerekek elé ugráljon sárga céltáblákkal, szórakozzon a tömegben. A fő nehézséget azonban a gyaloglás P230.2 definíciójának teljesen elégtelen megértése jelenti, saját veterán tapasztalatok alapján. Vagyis a behajlított térd tolerálható, az érintkezés elvesztése automatikusan bekövetkezik annak, aki nem járkál veterán stílusban, nagy áttétellel, hanem gyakran átmegy a csípőn és könnyedén, és a gyorsaságnak és rugalmasságnak köszönhetően nem fékezi a lépő lábát, ellenkezőleg, könnyedén lendíti további mozgásba. Ezek az arra érdemes RCH-k még sosem látták (nem jutnak ki a világversenyekre, és ha meglátják a tévébajnokságban, akkor egyértelmű a véleményük - mindenki rosszul jár) és persze ha aktívan futnak, akkor meg lehet ne is mutasd meg. A gyaloglás főnöke minden igyekezet ellenére már nem csábít ezekkel az előítéletekkel a verseny során.

Ez egy teljesen elviselhetetlen helyzetet teremt, ahol még a mi M-CR-nket is egészen máshogy döntik el a fiatalok, mint a világon. Aki jönni akar, annak alkalmazkodnia kell ehhez a veterán gyalogló lassú gyaloglás koncepciójához. Ez szisztematikusan teljes megsemmisítése minden erőfeszítésünknek !!!

Alább Mudr bejegyzése olvasható. Petr Brandejský a 3.000 MČR-hez és 5.000 m-es séta az ifjúsági teremben:

A műszaki delegált által kiválasztott 54 gyalogos közül 45-en álltak rajthoz; A hiányzók között volt éremre is esélyes, az AC Turnovból ifj. Eliška Martínková vagy a junior Daniel Balicz, valamint a tanítvány Lucie Krinwaldová, mindketten az AC Mladá Boleslavból. A PSK Olymp Praha sportolóinak versenyszervezése hibátlan volt, a sikeres pályafutáshoz František Párys gyalogló szakértő elkötelezett moderálása is hozzájárult.

3

4A tanulók kategóriában (12) 3 m-en, ahogy az várható volt, Ema Klimentová, 000, AK Šternberk, edző M. Sadil, együtt vezetett örök riválisával, Adéla Veselkovával, 2005, TJ Rumburk, edző M. Dušek. Óriási előnyre tettek szert ellenfelükkel szemben, de amikor 2006 m után (Klimentová 2000:10 perccel) Veselková kasszasikerre végzett, hamar megsértette. szabályokat kizárták, Klimentová pedig nyugodt tempóban ért célba (15:44.83 perc). Adéla Pittnerová megszerezte a második helyet, és 22 másodperccel javított személyes rekordot, 2006, Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, edzők: Piták I. és Maternová K. (16: 18.89 perc); a harmadik helyet másfél perccel hátrébb a bronzéremmel együtt a legaktívabb gyalogló, Anna Výmolová, 2005, TJ Slezan Frýdek-Místek, J. Nejezchleba edző (személyes rekord 17: 56.21 perc) szerzi meg. A negyedik és ötödik hely a Frýdek-Místek további tanítványaié, Viktoria Bartoňová, 2008 (18: 51.02 perc) és Nikola Boboková, 2005 (18: 54.93 perc), Alžběta Franklová, 2005, AC Sparta Čepu, 19š, edző : 16.58 perc).

Serdülők (9) a 3 m-t a favorit Klára Hlaváčová, 000, AC TEPO Kladno, V. Hlaváč edző uralta rajt-cél módon, anélkül, hogy optimális teljesítményt nyújtott volna (2003: 16 perc); a legvégén Amálie Mynářová, 34.24, TJ Slezan Frýdek-Místek, edző J. Nejezchleba (2003: 17 perc) és Katka Nedvídková, 01.10, AC Rumburk, edző M. Nedvídek (2004. 17:04.12) bronzérmet szerzett 2004 perc 17 . A negyedik és ötödik helyért vívott csata személyes rekordot hozott Rozália Drobníková, 23.15, TJ LIAZ Jablonec nad Nisou, edző J. Černý (2003: 17 perc) és Vivien Uvírová, 23.51, Athletics Poruba, edző K. Ketner (2003:18 perc 14.77). ); Személyes rekord a hatodik Hana Kopelová, XNUMX, TJ Slezan Frýdek-Místek, J. Nejezchleba edző (XNUMX: XNUMX perc) ideje is.

Eliška Martínková távollétében ő volt juniorok között (7) 3 m-en páratlan csapattársa, Jana Zikmundová, 000, AC Turnov, edző K. Čermáková (2002: 15 perc); Denisa Pánková, 27.50, TJ Slezan Frýdek-Místek, edző J. Nejezchleba (2002: 16 perc) több mint egy perccel később ezüstérmet szerzett, amikor Michaela Baklíková, 40.02, AK ŠKODA Plzeň, edzője J. Malysa, nagyon szuccolt. gyors rajttempójú, és a harmadik helyet szerezte meg (2001: 17 perc). Pavla Cinkánová, 03.57, AC Slovan Liberec, edző F. Párys (01: 17 perc) és Johana Petříková, 11.78, TJ Dukla Praha, edző M. Fliegl (2002: 17 perc) és a hatodik megjavította személyes rekordját a negyedik és ötödik helyen befejezte Stella Sobotková, 19.71, TJ Lokomotiva Beroun, edző J. Šafránková (2001: 17 perc).

P1070528 2Diákok között (9) 3 m-nél előnyben részesítették Matěj Piták, 2007, Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, Piták I. edző, aki váltakozó ütemben vezette a rajtmezőnyt (időnként volt vezetése, aztán engedte magát) 2000 m-re (11:18.25 perc); majd gyorsított, de 80 m-rel a cél előtt kiesett. Kezdettől fogva az üldözők egy csoportja követte, eredetileg öt tag, Vojtěch Novák, 2006, TJ Slezan Frýdek-Místek, edző J. Nejezchleba, Tomáš Endršt, 2005, USK Prague, edző P. Brandejský, Albert Kukla, SK 2005 Jeseniova, edző??, Filip Klazar, 2006, Spartak Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, edzők I. Piták és K. Maternová, Eduard Vodvářka, 2006, Athletics Jižní Město, edző P. Brandejský, amely fokozatosan elvesztette tagjait. Először az első km után esett ki Vodvářka, a második km előtt Kukla, 400 m-rel a cél előtt Klazar és Endršt döntött a célegyenes végén (16: 48.95 perc), Novák (16: 50.23 perc) előtt a a célegyenes vége a bronzérem Klazaré (17: 12.90 perc); mindannyian jelentősen megjavították személyes rekordjukat. A negyedik Kukla (18: 10.92 perc), az ötödik Vodvářka (19: 03.00 perc), a hatodik Kryštof Pevný, 20007, Orel Vyškov, edző A. Málková (19: 59.98 perc).

A bal oldali képen: jól látható a vezető tanítvány, Matěj Piták példás járásmódja, aki miatt az RCH-t kizárták - "ezért megérdemelten büntették"

Az alábbi képen: Csehország idei fedett pályás bajnoka a junior kategóriában Jarda Morávek, aki szintén tökéletes járásstílust demonstrál - szerencsére nem kapott "megérdemelten" büntetést, így be is fejezhette a versenyt.

2Serdülőknél (6) 5 m-en Adam Zajíček nagy párharca volt várható, 000, Atlétika Poruba, edző K. Ketner, (idén 2003: 22 perc) Jaromír Morávek, 2003, AC Moravská Slavia Brno, edző I. Piták (tavaly 22: 48.4 és idén 23: 53.71 perc). Zajíček azonban kezdettől fogva lényegesen lassabb volt, így Morávek 200 m feletti előnnyel győzte le (23:33.78 a 24:47.12 mkin ellen); Robert Hurdálek, 2003, TJ Lokomotiva Trutnov, edző D. Šnajdr (25: 47.44 perc) megelőzve Roman Hanyk, 2004, AC Turnov, edző D. Šnajdr (26: 39.81 perc) gond nélkül megvédte a harmadik helyet és a bronzérmet; Az ötödik és hatodik helyen Patrik Solnička (2004) (27: 22.44 perc személyes rekord) és Matěj Šturma (2004) végzett, akik elbuktak (32: 30.92 perc), mindkettő AC Mladá Boleslav, edző J. Prückner.

Junior kategóriában (2) csak Petr Dušek, 5, TJ Rumburk, M. Dušek edző és Filip Kašťovský, 000, Athletics Poruba, edző K. Ketner indult 2001 m-en, ezért bajnoki érmet nem lehetett kiosztani. Csak Dušek fejezte be a versenyt (2001: 25 perc), Kašťovskýt pedig kizárták.