Lucie Pelantová győztes visszatérése! Lukáš Gdula meggyőzően védte meg tavalyi bajnoki címét férfiaknál.

IMG 23159. június 6-én 2019. alkalommal került megrendezésre Csehország legrégebbi futó- és gyaloglóversenye, amelyet 116. óta 2 rövid szünettel az AC Prague 1890 rendez meg. fokozatosan Prosektől és végül Kbeltől. A Brandýs-i úti cél mellett a pályák hossza gyakran változott, de mindig elérte a 1893-90 km-t. 20-ban változás következett be, és a "valahonnan" futam egy helyről induló és célba érő versenyré vált, konkrétan Zeleneč községben, ahol a futballklub területén hála a futam szervezője megszerezte a megfelelő létesítményeket. a helyiek segítségére.

Az új Zelenec-i környezetben a növény az egyes évek különböző időpontjai (június-május) ellenére is megküzd a meleg napsütéses idővel. Idén is 30 °C-ig kúsztak fel a hőmérsékletek délben, de a hőség végül nem zavarta annyira a versenyzőket, mint az előző években.

Az atlétikai csapatok nemzeti bajnokságába tartozó 10 km-es gyaloglóversenyen ezúttal ismét a cseh válogatott nyert Lukáš Gdula (45:50,2), ami alig 20 másodperccel maradt el a tavalyi pályarekordtól. A nőknél idén a legeredményesebb az egykori sikeres cseh gyalogos, egyben az AC Prague 1890 nevelőanyja lett. Lucie Pelantová idővel 54: 04,9.

A fő gyalogos versenyek része volt a fiatal gyalogosok versenye a közeli Zeleneč falu újonnan épült parkjában található 3 km-es pályán. Köszönet az AC Prague 1890 nagy szervezőcsapatának, nevezetesen Fand Zouharnak, Jirka Vladyknak, Vlast Haveleknek, Petra Šárovának, Katka Kautskának, Alena Zouharovának és több tucatnyi szervezőnek és segítőnek a pályán, kiegészítve a fél lakóinak támogatásával. maraton . Megérdemlik a legnagyobb köszönetet, nemcsak a verseny gördülékeny lebonyolításáért, hanem a több hónapos felkészülésért is.