Teljesítési korlátok a 2020-as olimpián Tokióig és a 20 km-es gyaloglás német bajnokságaihoz Nils Brembach és Saskia Feige számára

57196017 2258330650876997 2283280356301864960 vagyNagy meglepetés a németországi Naumburgban: Nem csak a 20 km-es gyaloglás német bajnoki címét veszik el Naumburgtól a férfiaknál Nils Brembachnál és a nőknél Saskia Feigénél, hanem a 2020-as tokiói olimpián is teljesítik az IAAF határait!!!

Teljesen téli időben, heves hózáporokkal és nulla hőmérséklettel ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját a német sportséta mekkája, Naumburg! Az 1 km-es versenykörön igen megterhelő körülmények alakultak ki, a hó elolvadásával tócsás vízfolyások keletkeztek, amelyeket el kellett távolítani.

"Bár nulla és hó volt, a körülmények jók voltak. Nem fújt a szél, és a hó sem maradt fekve. Egy 50 km-es versenyt is átélt a hóban.

56936278 2257603134283082 792524648406319104 vagyNils Brembach lett a 20 km-es gyaloglás német bajnoka, aki a 2020-as tokiói olimpián teljesítette az IAAF-korlátot is. Hatalmas befejezéssel a határ alá (1:21:00 h) került, és 1:20:48 óra alatt nyert, így ebben a hóviszonyokban mindössze 6 másodperccel maradt el személyes csapatától. Csalódott a második Christopher Linke (1:21:32 óra), aki nyerni akart, de Nils Brembach egyszerűen jobb volt. Hagen Pohle (SC Potsdam; 1:23:00 óra) bronzérmet nyer a német bajnokságból. Ugyanakkor az első három férfi megnyerte a bajnoki címet az SC Potsdam csapatversenyében.

Női mesterhármas Emilia Lehmeyer (Polizei SV Berlin) számára? Így nézett ki az első kilométereken, de aztán Saskia Feige (SC Potsdam) a múlt heti, hazánkban Podebradyban nyújtott kiváló teljesítmény után még többet hozzátett, és új egyéni 1:30:40 hektáron nyert és találkozott is. az IAAF limit az OH 2020-ra Tokióig (1:31:00 óra). "Csak boldog vagyok. Remek nap volt és nagyszerű verseny." Ezzel egyidejűleg megerősítette a katari dohai világbajnokság (27. szeptember 6. - október 2019.) és a svédországi gävlei U23-as Európa-bajnokság határait és jelöléseit. Bár Emilia Lehmeyer mesterhármasa nem ért véget, meg kell elégednie 11:14:1 órás idővel - közvetlenül az ember mögött -, mert a katari dohai világbajnokságra is teljesítette a határt (32 :45:1 óra). A sorban a harmadik, folyamatosan javító, bronzos Teresa Zurek (SC Potsdam; 33:00:1 h) találkozott az U35-as Európa-bajnoksággal.