A szlovákok diktálták a verseny tempóját, a veterán Nedvídek ezúttal is 46 perc alatt súrolta a világextraklasszis határát! és az AC Rumburk szerezte a legtöbb pontot a bajnokságban.

Az olmützi húsz 53. évfolyama csak megerősítette, hogy Olmütz Poděbrady után Morvaországban a gyaloglás Mekkája. És szerencsére a csapadékos téli időjárás és a 4 °C és 5 °C közötti hőmérséklet nem tudta megakadályozni. De mit mondjak Naumburgban, ahol a párhuzamos versenyen nagyon erős hó esett és nulla volt!! De haza.

IMG 1784IMG 1789A bajnoki futamokkal és szlovák válogatottakkal megerősített kiváló részvétel, a cseh klubok színeiben kilátogatva. Egyértelműen uralták a versenyt is, amikor a nőknél nyert Mária Katerinka Czaková 46:29, Anežka Drahotová 47:06 és Hana Burzalová 50:31, férfiaknál nyert Dominik Černý 41:38, Lukáš Gdula 42: 17 perc és Michal Morvay 42:52 előtt. Így a szlovákok közé csak két legjobb képviselőnk, Anežka Drahotová és Lukáš Gdula tudott más helyeken (nőkben és férfiakban is) ékelődni.

Férfiaknál viszont máshol is nagyon gyorsan ment, a negyedik helyen pedig nagyon jól szerepeltek Vít Hlaváč 43: 01 és akkor tényleg nincs más hátra, mint nagyon mélyen elcsúszni az összetett ötödik helye és persze a legjobb veterán előtt Martin Nedvídek 45:54. Miután megnyerte a MASTERS világbajnoki címet ezen a pályán a lengyelországi Torunban, az extra osztályban új személyes rekordot döntött 45:54-re!!! Hihetetlenül! Martin pedig a lábában a múlt szombati Poděbrady-i bajnoki húsz.... a következő helyen (az összesített rangsorban a hatodik helyen) az "ismeretlen" 25 éves játékos lepett meg Luis Passoro 46:23. A hetedik helyen Alexander Malysa 46:50 nagyon jó teljesítménnyel javította hírnevét Podebradytól, és közvetlenül mögötte Rostislav Kolar 46:59 ismét megjavította az egyéni rekordot. Rosťa immár második éve mutat fel jelentős és jelentős teljesítményjavulást, és azzal, hogy most átlépte a 47 perces határt, ezt ismét egyértelművé tette! Gratulálunk! Összesítésben kilencedik Karel Ketner 47:04 korábban nagyobb ambíciói voltak. Mindössze 18 éves, a tizedik helyen végzett Petr Dusek 48:21 fantasztikusan ment, és ismét megjavította személyes rekordját. én is gratulálok!!!

A nőknél nem volt ilyen gyors, mert Anežka Drahotová mögött a harmadik helyen Hana Burzalová 50:31-es teljesítményt ért el máshol pedig nemzetközi szintről nézve tényleg nagyon "lassú".

56990247 1200935043417158 7050278645624995840 nA bajnoki pontokért vívott harcban ő volt a legeredményesebb AC Rumburk, amely 17 év után győztesen bejutott a II. ligában, és elképesztő visszatérés volt, amikor összesen tekintélyes 45 pontot szerzett összetételben: 1. Martin Nedvídek 45:54 11 pont, 2. Petr Dušek 48:21 9 pont, 3. Michal Šandera 49:36 8 pont, 4. Pepa Smola 51:26 7 pont, 7. Miloš Dušek 1:01:21 4 pont, 8. Adam Nedvídek 1:01:42 3 pont, 9. Jan Rein 1:02:32 2 pont, 10. Petrlík Míla 1:05:47 1 pont.

A verseny ugyanabban az időben zajlott Csehország MASTERS bajnokság 10 km-es gyaloglásban. A veteránok egyértelműen nyernek Martin Nedvídek M40, amit fentebb írunk, a második helyre került a legmagasabban elégedett Filip Hejkrlík M40 48:53 és hogy is ne, arra a nagyszerű időre! Akkor a harmadik helyen Michal Šandera M40 erővel 49:36 azt mutatta, hogy tényleg kicsit, de nagyon keveset edzett.... Az M40-es kategóriában is ez volt az első három sorrend. Összesítésben a negyedik helyen, de M55-ben győztesen (jesimarya már egy újabb 5 éves kategóriát indít...) a teljesítményével örökké elégedetlenül ért célba. Pepa Smola M55 51: 26, hogy is ne, amikor Olomoucban 50 percnél kevesebbet tud..... összesítésben a hatodik helyen a veteránoknál és egyben a második az M45-ben új személyes rekordot ért el Tomáš Vojtíšek M45 54: 47 perc.

57155298 1200935536750442 4897616405232353280 nÖsszességében ő volt a leggyorsabb a veteránok között Alena Kollegová W35 56:03, az összetettben a második előtt, de a győztes W45 Lenka Borovičková 57:55 és összességében harmadik és második in W35 Martina Netolicka 58:13, ami tényleg szó szerint Lence hátán lélegzik ...... A többi veterán sajnos nem érte el a bűvös 1 órás határt, pedig Ivana Skaroupkova W45 1:00:48 elég közel volt hozzá, még kioldott cipőfűzővel is ...... talán legközelebb. A lélegeztetőgépek pedig legközelebb talán egy kicsit méltóbb eredményhirdetést és több figyelmet érdemelnének, mint külföldön mindenhol, bár tény, hogy néhány veterán nem is akart eljönni a kihirdetésre....... . szóval akkor nehéz.....