IMG 2179Tomáš Hlavenka és Kathrin Schulz szuverén győzelmei Bécsben. Lenka Borovičková és Petr Adam nagyon jól felkészült a toruni világbajnokságra. Tomáš Vojtíšek személyes rekordja. Szenzációs javulás és 3. hely Štěpánka Pohlová-Kučerovától.

Tomas Hlavenka és Kathrin Schulze legjobb teljesítménye és nagyon sikeres győzelme Bécsben. Lenka Borovickova és Petr Adam a WM Torun számára nagyon jól felkészültek. A legjobb személyi szolgáltatás Tomas Vojtisek számára. Szenzációs fejlesztések és 3. hely Stepanka Pohlova-Kucerova számára.

A bécsi 3.000 méteres nemzetközi fedett pályás gyaloglóverseny abszolút győztese, hatalmas, több mint egy perces előnnyel Tomáš Hlavenka 12:54,5-re a szlovák Alan Hamzič 13:55,2-re előzte meg. A 16 éves szlovén Jaka Grabner 14:59,0 lett a harmadik. Tomáš Vojtíšek nagy javulást mutatott be, és 15:07,1-es idejével, amely ismét javította személyes rekordját, összesítésben az ötödik helyen végzett.

Petr Adam ismét 17:45,4-re javította idei legjobb idejét, és nagyon jó felkészültséget mutatott a toruni világbajnokság felé, a 17:30 perc alatti célja egészen reális, és ha még többet is elér 17 percre, akkor már a vb-n lesz. Toruń az M65-ben támadja a dobogót !!! Péter, minél idősebb leszel, annál jobb!

A nőknél és a férfiaknál is kétségtelenül Kathrin Schulz 15:07,9 győzött. Az 52 éves azonban meglepetésre a második helyen végzett!!! A magyar Bodorkós-Horváth Katalin 15:38,0, a képzeletbeli bronzéremre pedig szó szerint szenzációsan lépte át a cseh versenyzők közül az első, Štěpánka Pohlová Kučerová 15:45,0 célvonalát, aki hatalmas teljesítményugrást hajtott végre, szorosan mögötte a negyedik Lenka Borovičková 15:47,2: , amely idén is megjavította legjobb idejét ezen a pályán. A 17 éves Kristýna Vejšická a PITCH WALKING premierjén helyreállította hírnevét a stromovkai (DQ) sikertelen MČR után, és 17:49,4-el a 11. helyen végzett.