4. fedett szerda, verseny 3 m gyaloglás, kommentár Mudr. Petr Brandejský

Az SG Jablonec nad Nisou (Mr. Semrád) sportolók által szervezett versenyt, amelyen összesen 22 gyalogos (13 női és 9 férfi) vett részt, főleg a fiatalok használták ki az utolsó találkozási lehetőségként. a bajnokságban való indulás határai 10.2. Prágában. 6 bíró közül JUDr. Macek, a Csehszlovák Szocialista Köztársaság korábbi 50 km-es gyalogos bajnoka mellett D. Šnajdr, P. Brandejský, P. Choděra válogatott utánpótlásedző és a szintén aktív versenyző, a Jablonec edzője, J. Černý is döntött.

A férfiaknál a páratlan Rumburk Martin Nedvídek, a tavalyi veterán világbajnokság érmese (12:59.33 perc) nagy előnnyel a hazai TJ LIAZ-os Mykola Hetsyanyn (14:53.22 perc) előtt, a gyalogosok között pedig újonc volt. jól felszerelt Trutnov junior Robert Hurdálek (15 : 44.96 perc), amelyet D. Šnajdr edző vezet. A Mladá Boleslav-i fiúk (Balicz, Solnička, Šturma) állapotellenőrzésként indultak Prückner edző szerint. Mögöttük a prágai ifi, Václav Havelka 11 másodperccel 17:34.15 percre javította személyes rekordját, a 18 perc alatti idő elérését pedig a veterán Petr Adam (17: 57.41 perc) teljesítette.

A nőknél a várakozásoknak megfelelően a tapasztalt veteránok, világ- és Európa-bajnoki érmesek, a prágai Lenka Borovičková (16: 06.58 perc) és a libereci Martina Netolická (17: 06.68 perc) domináltak. A harmadik helyen 17:21.14 perc alatt a Rumburk junior Veronika Fürstová megerősítette, hogy hosszan tartó betegség után fokozatosan haladt az eredeti teljesítmény felé (15-től 40:2017 perc). Hasonlóan, a csaknem két szezonra kiesett Kristýna Vejšická, az Athletics Jižní Město (2017-es sportolói bajnok a csarnokban, 3 km 16:39 perc) is csaknem két szezonra javít a betegségén. Előtte az egyéni junior Pavla Cinkánová 17:56.12 perces egyéni rekordot állított fel, őt követte a kladnói Klára Kladáčová (5: 6 perc), bátyja, Vít vezetésével. Krimwaldová tanítványa (17: 49.22 perc) ugyanúgy próbára tette teljesítményét, mint a mladá boleslavi fiúk; A novoborszki Choděra edzőnő Anna Klimentová (18: 26.80 perc) is teljesítette a határt a cseh bajnokságon. A lányok Vrchlabí csoportjának legjobbja, a serdülő Marie Dejmková, Katka Maternová vezetésével (aki a betegség után még edzőként dolgozik) szintén 18 másodperccel javította meg személyes rekordját 38.47 perccel. Az újjáéledés a lengyel tanítvány, Holumbovská volt a rajtja, aki valószínűleg első futamában az utolsó helyen végzett 19: 38.05 perc alatt.

Érdemes köszönetet mondani minden szervezőnek és bírónak a színvonalas versenyért, ami télen hiánycikk a gyalogosoknak!